УРЯД ОБМЕЖИВ ВМІСТ ФОСФАТІВ У МИЙНИХ ЗАСОБАХ

Дата: 03.06.2021 10:46

За ініціативи Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського Уряд на своєму засіданні ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів».
Оновлений український технічний регламент та синхронізація його з Регламентом ЄС «Про миючі засоби» запровадить поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах. Це стосується мийних засобів для побутового та промислового прання, миття й очищення.

Чому це так важливо?

Фосфати потрапляють у довкілля через використання синтетичних мийних засобів та є однією з головних причин забруднення та «цвітіння» водойм. Для прикладу, дані державного обліку водокористування за 2020 рік свідчать, що торік в українські водойми зі стічними водами потрапило трохи більше 6 тис. тонн фосфатів.
«Провідні країни світу обмежили або повністю заборонили використання фосфатів у мийних засобах ще у 80-90 роках минулого століття та перейшли на використання більш безпечних для довкілля безфосфатних миючих засобів. Маю надію, що обмеживши вміст фосфатів у мийних засобах, ми отримаємо суттєвий природоохоронний ефект. Та зменшимо «цвітіння» великих річок, які є головними джерелами питної води для українців», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Таке рішення:
покращить якість води у річках;
знизить «цвітіння» водойм;
водоканали краще справлятимуться з очищенням стічних вод.
За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів ОДА