Обговорені питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекціїСНІДу

Дата: 24.06.2021 18:36

24 червня Cухополов’янський сільський голова Денис Росовський взяв участь у засіданні робочої зустрічі партнерів з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекціїСНІДу у Прилуцькому районі Чернігівської області, яка відбулася за підтримки проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що реалізовується міжнародними організаціями РАТС та USAID.

На зустрічі були присутні голова Прилуцької райдержадміністрації Геннадій Луценко, голова Прилуцької районної ради Олег Дмитренко, генеральний директор та представники КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун, заступник директора проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» Ольга Павлова, керівники центрів первинної-медико-санітарної допомоги Прилуцького району, керівники об’єднаних територіальних громад.
У ході зустрічі були обговорені питання стосовно налагодження дієвої співпраці між об’єднаними територіальними громадами та первинною ланкою медичної допомоги на етапі широкого застосування пацієнт-орієнтовних підходів ТБ, ТБВІЛ, було представлено детальний аналіз ситуації, обговорені ключові виклики та прогалини у сфері надання якісних послуг з ТБ, ТБВІЛ в амбулаторних умовах, були представлені наявні в області ресурси та відповідні ресурси безпосередньо у громадах, а також можливості у протидії хвороби. Учасники зустрічі не оминули увагою питання організації надання медико-соціального та психологічного супроводу хворих, питання щодо роботи з групами ризику та тестування на ВІЛ.
По завершенню зустрічі учасниками була досягнута домовленість щодо подальшої роботи та вжиття усіх необхідних заходів щодо піднятих на засіданні проблемних питань.