ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Садиба Киселів–Костомарових

Дата: 03.08.2021 14:17

У садибі Киселів тривалий час проживав видатний історик, письменник, етнограф, фольклорист і публіцист М. І. Костомаров. Уперше він приїхав до Дідівців у квітні 1874 року на запрошення своєї майбутньої дружини Аліни Крагельської, на той час уже вдови Марка Дмитровича Киселя, а в 1975 році тут же вони й повінчалися.
Дідівці додали чимало світлих тонів життю Миколи Івановича в останні його десять років. Звідси він повертався до Петербурга, зцілений душею й тілом.
Дідівський період творчості М. Костомарова був найплодотворнішим. Тут Микола Іванович проводив багато часу, відпочивав і працював над своїми творами «Автобіографія», «Руїна», «Елліни Тавріди», «Мазепа», монографією про імператрицю Аліну Іванівну та рядом інших праць. У дідівській садибі Костомаров приймав гостей, серед яких Д. Мордовець, К. Юнге, В. Горленко.
#листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #дідівці