24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто ухвалила Акт про проголошення України незалежною, самостійною та  демократичною державою. До цієї події ми йшли довгим, тяжким і жертовним шляхом, дорого за неї заплативши життями своїх найдостойніших синів і дочок. За нею – і трагічні, і героїчні історії нашого народу. Кожне століття поповнювало нашу історію сторінками боротьби за незалежність. Українські козаки, Герої Крут, Другої Світової війни, Герої Майдану, Герої АТО…Вони мріяли і борлися за вільну, сильну і незалежну Українську державу. «Україна героїчна» -  саме таку назву мав захід, який відбувся 16 серпня в с.Рудівка (Рудівський старостинський округ), у   рамках  мистецького  туру «Україна буває різною», присвяченого 30-й річниці незалежності України.

До уваги усіх учасників зібрання була представлена меморіальна експозиція «Прилуччина. Блокпост пам’яті», назва якої втілює у собі вшанування й увічнення пам’яті про полеглих за Україну воїнів сучасної доби на Прилуччині. 15 вітрин Героїв-українців, які героїчно захищали нашу свободу. Одним із перших пішов на захист цілісності нашої країни Віктор Лавренчук із с.Рудівки, який загинув 8 грудня 2014 року в с.Піски (Донецька область). Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі  Віктор був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Смерть синів України змінила і долю їхніх родин.

Цього дня Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський  разом з посадовцями  сільської ради, односельцями мав велику честь вшанувати та подякувати особисто батькам загиблого Героя – Віктора Лавренчука, а також щиро привітати усіх з 30-ю річницею незалежності України. Староста Рудівського  старостинського округу Ніна Пашук  також привітала учасників зібрання з Днем незалежності України.

Дарували тематичні музичні композиції  усім  присутнім колективи комунального закладу «Центр культури  та дозвілля» Сухополов’янської сільської ради та вокальний колектив «Рудівчанка» Рудівського сільського клубу.

З Днем народження, наша молода Україно! З Днем незалежності!