Відбулося перше засідання Ради територіальних громад Чернігівської області

Дата: 18.09.2021 08:49

17 вересня Сухополов’янський сільський голова  Денис Росовський  взяв участь у першому засіданні новоствореної  Ради територіальних громад, яке відбулося в  приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації.

Рада територіальних громад утворена з метою сприяння налагодженню взаємодії органів виконавчої влади та  місцевого самоврядування у вирішенні проблемних питань соціально-економічного розвитку територіальних громад області. У засіданні взяли участь керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної ради, голови територіальних громад області та  представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

Провели нараду співголови Ради – голова обласної ради Олена Дмитренко та очільник Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус.

На засіданні піднімалися важливі  питання життєдіяльності  кожної  з громад. Одним з розглянутих питань була робота закладів освіти (дефіцит видатків освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників, необхідність оптимізації закладів освіти, оновлення  карти шкільних маршрутів, спільний пошук шляхів  для першочергового ремонту  доріг, якими здійснюється підвіз учнів до шкіл).

Під час засідання було обговорено питання показників бюджетів громад та області, стан фінансування окремих галузей, особливостей  складання проектів бюджетів територіальних громад на 2022 рік, під час якого  було порушене питання щодо  підприємств, які  не сплачують податки за місцем безпосередньої діяльності, а лише за адресою реєстрації. Піднімалося і  питання   виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та оплати комунальних послуг і енергоносіїв, яке  є проблемним для багатьох громад.

Під час наради розглянули  питання необхідності  розробки комплексних планів просторового розвитку територій громад, інвентаризації  водних об'єктів (річок, струмків, водосховищ, ставків, озер та гідротехнічних споруд), питання створення служб «Соціальне таксі» в громадах для надання допомоги людям з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися.

Під час конструктивного діалогу  при обговоренні всіх піднятих питань голови  громад висловили готовність ділитися досвідом з колегами та спільно працювати над вирішенням  викликів, які необхідно вирішувати кожній з  громад. Також були розглянуті організаційні питання  щодо забезпечення діяльності Ради територіальних громад Чернігівської області.