У першу неділю жовтня  відзначаємо День працівників освіти. Це особлива педагогічна традиція, зігріта теплом осінніх днів і любов'ю до професії. Освіта Сухополов’янської громади сьогодні  – це  22  заклади   загальної середньої, позашкільної та дошкільної  освіти. Це потужна система творчих освітніх осередків зі своїм неповторним індивідуальним обличчям. У кожному з них працюють команди освічених і творчих ентузіастів, які формують емоційний інтелект своїх вихованців, вкладають частку власної душі в кожну дитину. Із професійним святом – Днем працівників освіти вітав  педагогічних працівників громади Сухополов’янський  сільський голова  Денис Росовський, який щиро  подякував учителям  за їх непросту, але важливу працю по навчанню та вихованню підростаючого покоління, приймаючи і реалізовуючи  нові  виклики та реформи освіти. Побажав учителям та їх родинам здоров’я, злагоди, терпіння, наснаги, вдячних та слухняних учнів. Сільський голова Денис Росовський  вручив Грамоти та Подяки кращим представникам освітянської  галузі:  Почесну  грамоту  Прилуцької районної державної адміністрації за сумлінну працю в ім’я незалежності України, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді та з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників освіти отримала Сич Людмила Олександрівна, учитель української мови та літератури Замістянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Подяку  голови Прилуцької районної державної адміністрації  отримав Зінченко Анатолій Олексійович, учитель фізики та математики Охіньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання та виховання  підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти Почесною грамотою Сухополов’янської сільської ради були нагороджені Безгубченко Лариса Григорівна – директор Сухополов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Стінкова Юлія Володимирівна – вихователь  Сухополов’янського закладу  дошкільної освіти «Радість»; Шульга Валентина  Миколаївна – вихователь Дідівського закладу дошкільної освіти «Барвінок»; Подяка голови Сухополов’янської сільської ради була вручена Гладченко Валентині Михайлівні – прибиральниці службових приміщень Заїздської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Калініченко Аллі Вікторівні – учителю початкових класів Лісовосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Нюнько Софії Миколаївні – завідуючій господарством Сухополов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Вітала педагогічних працівників начальник відділу освіти, молоді та спорту Сухополов’янської сільської ради Тетяна Рева, яка подякувала їм за відданість професії та  вручила Грамоти відділу освіти, молоді та спорту за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність,  вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання молодого покоління та з нагоди відзначення Дня працівників освіти Данильчук Олені Петрівні, бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту; Денисенко Надії Олександрівні, помічнику вихователя Охіньківського закладу дошкільної освіти «Сонечко»; Дядині Олені Олексіївні, директору Канівщинського закладу дошкільної освіти «Веселка»; Жуку Євгенію Вікторовичу, учителю фізичної культури Сухополов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Зозулі Надії Михайлівні, директору Замістянського закладу дошкільної освіти «Барвінок»; Самійленко Олені Броніславівні, прибиральнику службових приміщень Валківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Храпач Ганна Василівна, учителю початкових класів Заїздської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. За вагомий особистий  внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту, високий професіоналізм та з нагоди Дня фізичної культури і спорту Подяку департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації тримав Яцун Сергій Володимирович, вчитель фізичної культури Охіньківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

            Звучали вітання освітянам і від  голови Прилуцької районної організації профспілки працівників освіти Леоніда Нестерка, який побажав сімейного затишку кожному та подякував за виховання майбутнього покоління Сухополов’янської громади.

Під час урочистостей вшановували і вітали тих вчителів, які почали свою педагогічну діяльність у рік ухвалення Акту проголошення незалежності України, тих, чиє професійне зростання відбувалося одночасно зі становленням України як самостійної держави, тих, хто були активними учасниками знакових подій, які відбувалися в освіті протягом 30 років.

У день  професійного свята прийнято вшановувати досвідчених  та відданих професії педагогів. Таким є Микола Полікарпович Марченко, адже  цьогорічне  професійне свято для нього  особливе: він має дві круглі дати: 40 років педагогічної діяльності в Охіньківській школі і 35 – на посаді директора цього закладу. Микола Полікарпович Марченко - «учитель-методист», «Відмінник освіти України», нагороджений Грамотою Міністерства освіти України. Маючи високий професійний рівень, він зумів засвітити не одну талановиту зірочку на шкільному небосхилі: підготував 26 переможців районних та 12 обласних олімпіад (2 дипломи І ступеня, 6 дипломів ІІ ступеня, 4 дипломи  ІІІ ступеня).   Його вихованець - учасник 4-го Всеукраїнського етапу олімпіад з історії у 2019 році. За результатами  державної  атестації у 2008 році Охіньківська ЗОШ І – ІІІ ступенів атестована на високий рівень, а у районному конкурсі соціально-економічного розвитку «Лідер року» стала лауреатом у номінації «Гармонія шкільної родини». За роки директорської діяльності Миколи Марченка  10-12 % випускників нагороджені золотими та срібними медалями. Учні школи під керівництвом Миколи Полікарповича успішно займалися науково-дослідницькою роботою в Малій академії наук. Микола Полікарпович автор наукових статей, брав участь у науково-практичних конференціях, друкувався в багатьох місцевих та обласних періодичних виданнях: в газетах «Прилуччина», «Деснянська правда», «Гарт», «Чернігівський вісник», «Отчий поріг», «У кожен двір»,  в журналі  «Сіверянський літопис».  Творчою вершиною багаторічної і плідної роботи стало написання й видання краєзнавчого нарису «Там, де Утка з Селезнем цілуються». Цей нарис номінувався на премію «Українська книга року». Микола Полікарпович є Президентом благодійної організації Охіньківський шкільний благодійно-заохочувальний Фонд Миколи Макаренка, який створений в школі для підтримки творчої та обдарованої молоді.  Обирався неодноразово депутатом Прилуцької районної ради,  Почесний громадянин села Охіньки. Вітаємо Миколу Полікарповича та дякуємо за  професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної  справи, самовідданість і багатство душі. Микола Полікарпович отримав вітання, квіти та подарунки від колег.    

            Дарували святковий настрій учасникам заходу представники комунального закладу «Центр культури  та дозвілля» Сухополов’янської сільської ради.

Шановні педагоги, прийміть найщиріші вітання з Днем працівників освіти! Бажаємо Вам реалізації всіх творчих задумів  та проектів,  наснаги, злагоди, достатку  та миру в кожній родині! Зі святом!