15 січня 2022 року в Стрітенському соборі Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря та на Соборній площі відбулися  перші  Різдвяні фестини,  ініціатором яких виступила Сухополов’янська об’єднана територіальна громада,  започаткувавши  традицію теплих різдвяних зустрічей, які   об’єднають  колядників і щедрувальників з різних громад та регіонів під одним мистецьким крилом.

У фестивалі взяли участь творчі колективи Сухополов'янської, Малодівицької, Линовицької та  Варвинської громад, а спеціальний гостем  була  студія по підготовці акторських кадрів при Національному заслуженому академічному українському народному  хорі  імені Г.Г. Верьовки (м.Київ). Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський  особисто привітав усіх присутніх  та учасників заходу, вручив кожному з колективів-учасників  Диплом за високу виконавську майстерність, збереження, розвиток та популяризацію українських різдвяних традицій, відновлення та примноження української християнської духовної  традиції, а  також  символічний сувенір- янгол  як теплий спомин про різдвяні зустрічі.

Усі присутні мали змогу отримати насолоду від  перегляду різдвяного обрядово-вертепного дійства,   майстерного виконання щедрівок та колядок  фольклорними та хоровими колективами, а також параду-конкурсу  різдвяних зірок. У фестивалі  також продемонструвати свою високу виконавську майстерність щедрівок та колядок маленькі щедрувальники – вихованці вокальної студії «Артист».

У рамках Різдвяних фестин працювала  Резиденція добрих справ, мета якої – об’єднати всіх людей навколо проблеми, яку неможливо вирішити поодинці, а саме до проекту Української біржі благодійності «Врятуй сердечко»! Щорічно в Україні народжується близько 5,5 тисяч дітей із вродженими вадами серця, а помирає троє новонароджених. Кожна гривня, перерахована на цей проект, допомагає рятувати дітей з вродженими вадами серця по всій Україні. Щоб підтримати акцію було запропоновано доєднатися, придбавши різдвяного гнома у  волонтерів на порятунок дітей та відскакувавши QR-код на одному із флаєрів, який  спрямовує  на сайт «Добро юа.» від Української біржі добра, де можна  в один клік перерахувати суму від однієї гривні.

Підтримуймо один одного! Не забуваймо  колядок та щедрівок, віншування та примовляння, бо це все - наш найцінніший скарб, який відрізняє нас від інших народів. Сухополов’янська громада вітає із святами і бажає, щоб віковічні колядки, які прозвучали, принесли усім многії літа у мирі, здоров'ї, достатку і наповнили кожне серце  теплом та любов’ю.

Висловлюємо слова вдячності спонсорам  фестивалю: директору  ТОВ «Ресурс-Агро» Миколі Марусенку, директору ПрАТ «Прилуцький хлібозавод» Людмилі Супруненко та директору Прилуцької дослідної станції ІС НААН Олегу Піщенку. Сподіваємося на подальшу співпрацю.