06 травня відбулася 20 (позачергова) сесія 8 скликання  Сухополов’янської сільської ради,  під час якої  було розглянуто 25 питань. На початку  пленарного засідання сесії депутати сільської ради, посадовці, старости старостинських округів громади вшанували  хвилиною мовчання   світлу пам'ять, громадянську відвагу та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності України, та безневинних мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Серед них були жителі Сухополов’янської громади – Віктор Лавренчук (село Рудівка), Сергій Безгубченко (село Сухополова), Анатолій Потієнко (село Боршна). Сільський голова Денис Росовський висловив співчуття  родинам і близьким військових  громади, які загинули внаслідок війни у лютому-квітні цього року – це  Ангеліна Євдокімова (село Колісники), Богдан Назаренко (село Валки), Ярослав Кравченко (село Густиня),  а також повідомив, що були  жертви і серед мирного населення громади – внаслідок окупації загинули Ніна Фетісова (село Лісові Сорочинці), Василь Покормяко (село Лісові Сорочинці) та Юрій Каїка (село Левки).

Під час сесії, заслухавши заступника начальника фінансового відділу Світлану Пятуніну, депутати  затвердили звіт про виконання бюджету Сухополов`янської сільської  територіальної громади за 2021 рік, а також  внесли зміни до рішення сімнадцятої сесії восьмого скликання Сухополов’янської сільської ради  від 24.12.2021 року «Про бюджет Сухополов`янської сільської  територіальної громади на 2022 рік».

З метою створення єдиного систематизованого акта, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні заходи благоустрою  населених пунктів, депутати затвердили  Правила благоустрою населених пунктів Сухополов’янської сільської ради.

У зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями бюджету Сухополов’янської сільської територіальної громади, що зумовлені  відповідними змінами до нормативно-правових актів,  зокрема до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану»,  ухвалених під час воєнного стану, депутатський корпус  ухвалив рішення щодо призупинення  фінансування  наступних програм: Програми соціального захисту та соціального забезпечення окремих категорій громадян Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки, Комплексної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на період до 2025 року, Програми розвитку фізичної культури та спорту на території Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки,  Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2023 роки,  Програми компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом Сухополов’янської сільської ради на 2022-2024 роки, Програми вуличного освітлення Сухополов’янської територіальної громади на 2022-2024 роки, Програми з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат та інших заходів Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки.

Окрім вищезазначених, на сесії були розглянуті й інші поточні питання. Пленарне засідання сесії пройшло конструктивно, змістовно та злагоджено.