До відома зацікавлених осіб!
23 листопада 2022 року Департаментом агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням ДПС у Чернігівській області проведена он лайн – нарада по питаннях впровадження мінімального податкового зобов’язання для сільгоспвиробників з 01 січня 2023 року та роз’яснено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 „Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” зі змінами.
За результатами наради повідомляємо, що для користувачів сільськогосподарськими угіддями площею понад 100 га у 2023 році мінімальний податок буде розраховуватися за формулою із застосуванням не 5%, а 4 %. Для фізичних осіб мінімальний податок буде розраховуватися місцевими податковими інспекціями до 01 липня 2023 року і повинен сплачуватися на протязі 60 календарних днів. При розрахунку податку обов’язково буде враховуватися податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.
Платники податку у користуванні яких земельні ділянки площею понад 100 га подають до податкової інспекції звіт щодо обсягу зібраного урожаю форму 37 СГ. 17 березня 2022 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану” від 15 березня 2022 року № 2120-IX, яким підрозділ 10 розділу XX „Перехідні положення” Податкового кодексу України доповнено новими пунктами 69.14 - 69.15 відповідно до яких: З 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком в якому припинено воєнний стан, не сплачується земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності за землі та паї, що розташовані на територіях: - на яких ведуться (велися) бойові дії; - які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.
Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії збройними формуваннями російської федерації або розміновуються по області затверджений Чернігівською обласною військовою адміністрацією.
Окрім того, фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадують, що з 14 жовтня 2022 року набрала чинності Постанова КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1154, якою внесені зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165. Постанову № 1154 опубліковано 14 жовтня 2022 року в „Урядовому кур’єрі” №221/2022. Відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України передбачається здійснення моніторингу всіх без виключення накладних на товари та послуги. Так зокрема виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів / послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів / послуг їх постачальнику. Передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну та розрахунок коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості. Також постановою Кабінету Міністрів України встановлено обов’язок комісій контролюючих органів приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку у разі: - відповідності платника податку критеріям ризиковості; - або надходження до контролюючого органу податкової інформації щодо невідповідності відомостей, зазначених в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з ДКПП, що постачаються та/або отримуються платником податку, ввозяться на митну територію України. Внесено зміни до критеріїв ризиковості, якими виключено норму щодо переважання в залишку понад 50 % груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебсайті ДПС. Отже з урахуванням змін податкова служба буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.
Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 року № 520, зареєстровано в Міністерстві України 13 грудня 2019 року
за № 1245/34216.
.