У 28 кілометрах від міста Прилуки, подалі від цивілізації та галасу, на березі мальовничої, древньої річки Удай причаїлося старовинне село Переволочна.Колись це був преславний град «Переволока» - грізна фортеця Київської Русі на кордоні з Диким полем. У часи козаччини Переволочна стала сотенним містечком Прилуцького полку, а вперше про це поселення згадується в 11 столітті літописцем Нестором, як укріплений град.

Нині це село зі своїми традиціями, звичаями, багатою культурою та неймовірними краєвидами, які простягаються на десятки кілометрів. Тільки щоб їх побачити потрібно берегом піднятися на Лисківську гору. А по дорозі зазирнути до глиняних печер і ознайомитись із грунтовим розрізом шарів блакитної та жовтої глини, що має лікувальні властивості. До речі, саме тут було знайдено бивня мамонта. Але було то, звісно, дууууже давно!

Також відпочити можна і біля річки, під тихий плескіт дзеркальної води. Для цих потреб місцевими жителями облаштований піщаний пляж. Молодь села встановила там столи, лави, мангали.

На іншій стороні річки, у гущавині дерев, заховався будиночок з 2-х кімнат та дерев’яний сарай із сіновалом. Місце для купання облаштоване місточком. На території є мангал, столи для відпочиваючих та лави. Ця зона належить місцевому лісництву.

Можна покататись по річці човном (про цю послугу потрібно заздалегідь домовитися з місцевими), наловити риби і зварити смачнючу рибну юшку.

У цю місцевість не можливо не закохатися.

КЗ «Центр культури та дозвілля» Сухополов’янської громади рекомендує відвідати Переволочну як одну із локацій туристичного проєкту «КрутоМандри» у літній період. Хоча взимку тут також надзвичайно казкові пейзажі.

Контактна особа – Наталія Пономаренко т. 0506682981

Фото - Тетяна Рижкова.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису