22 січня відзначаємо  День  Соборності України та 104-у  річницю від підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Cухополов’янська громада долучилася  до відзначення  Дня Соборності України,  усі заходи якого проходили під гаслом «Україна Соборна. Разом до Перемоги!».

У цій неоголошеній війні, очищуючи свою землю від окупантів, ми фактично боремося на кордонах демократії і диктатури, відстоюємо простір європейських цінностей, закриваємо собою увесь континент і стоїмо щитом для миру на планеті. Ми відстоюємо соборність українських земель як територіальну цілісність, яку свавільно порушила держава-агресор. Водночас ми демонструємо безпрецедентну соборність українського духу – консолідацію всіх громадян, згуртованість незалежно від національності та регіону проживання, відсутність будь-яких внутрішніх кордонів. Держава –  це не  лише територія, а передусім люди, які в ній живуть. Українці – це  мужня і смілива нація нескорених, адже у найскладніші періоди вони, об’єднавшись, вперто і  цілеспрямовано йдуть вперед, змушуючи весь світ захоплюватися ними.

Напередодні Дня Соборності  з метою формування національної свідомості  та почуття патріотизму у закладах загальної середньої освіти громади були проведені відповідні тематичні заходи:  виховні та інформаційні години; години спілкування, фото-квести; бесіди, презентації, учні разом із вчителями утворювали «Ланцюги єднання» тощо. Зокрема, працівниками  КЗ «Публічна бібліотека» сільської ради для  учнів 4 класу Замістянської гімназії була проведена патріотична година «Україна Соборна – Україна єдина», під час якої увага була закцентована на легенді про Соборність України «Матінка Україна»,   духовному  єднанні громадян. Аби показати свою любов та підтримку до своєї рідної країни, діти, взявши в руки стрічки кольорів державного стягу, утворювали «Ланцюг єднання», й таким чином продемонструвати своє величезне бажання, щоб вся Україна, була єдина, велика, сильна та неподільна держава. На завершення патріотичної години, з допомогою бібліотекарів, учні виготовили патріотичні закладки, співали сучасні українські пісні, розповідали легенди про символи України, виконували  гімн України.

У Сухополов’янському ліцеї проведено флеш-моб «День Соборності відмічаємо! Україна переможе - точно знаємо!» з використанням державної символіки (прапори, стрічки, гасла, аплікації). Працівниками  КЗ «Публічна бібліотека» та   сільських бібліотек-філіалів громади  були підготовлені тематичні книжкові виставкивикладки літератури до Дня Соборності України.

У рамках відзначення Дня  Соборності України 20 січня 2023 року, біля приміщення Валківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с. Валки (Валківський старостинський округ) відбулося урочисте  відкриття меморіальної дошки  на честь захисника України, командира відділення кулеметників 30 окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького, уродженця села Боршна (Валківський старостат) Сухополов’янської громади – Сергія Коробейника, який трагічно загинув 31 жовтня 2022 року під час обстрілу противника зі сторони збройних сил російської федерації на околиці н.п. Курдюмівка Донецької області, захищаючи  мирне майбутнє,  відстоюючи суверенітет, соборність та територіальну цілісність України. Вшанування  та увіковічнення пам'яті Героя  відбулося за участі  Сухополов’янського сільського голови  Дениса Росовського, старости Валківського старостинського округу  Антоніни Нестеренко,  посадовців сільської ради,  представників депутатського корпусу, керівників установ та організацій, педагогічного колективу школи, рідних, друзів та односельців  Сергія Коробейника.

Ушановуючи пам'ять загиблих Героїв громади,  відбулося покладання квітів до меморіальних дошок, пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, пам’ятників та місць поховань загиблих військовослужбовців -  учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України: Сергія Безгубченка (с.Сухополова); Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Боршна), Ангеліни Євдокімової (с.Колісники), Богдана Назаренка (с.Боршна),  Ярослава Кравченка (с.Густиня), Івана Мащенка (с.Колісники), Вадима Макухи (с.Малківка), Сергія Лозового (с.Дідівці), Олександра  Васильєва (с.Миколаївка), Сергія Коробейника (с.Боршна), Олександра Сердюка (с.Охіньки).Усі, хто взяв участь у покладанні квітів, схи­ли­ли го­ло­ви пе­ред Ге­ро­ями, які відстоювали незалежність та недоторканність нашої держави, від­важно й са­мо­від­да­но, ціною власного життя, боролиcя з ворогом.

День Соборності, як ніколи, актуальний і болючий, адже кращі сини України  щодня ціною власного життя в найгарячіших точках нашої держави  захищають  її цілісність. Сьогодні Соборність для України – безумовна деокупація всіх наших територій, захоплених ворогом, відновлення єдності зі всією Донеччиною, Луганщиною, Кримом. Українці всі разом обов’язково відбудують свою країну. І цей процес відбудови, як і нинішній збройний захист держави, стане ще одним вагомим чинником консолідації нашого суспільства. Разом до Перемоги! Слава Україні!