В умовах війни доступ до медицини – це виклик.
На прифронтових територіях, а також просто неподалік кордону з терористами залишаються багато наших людей, які через обстріли просто не можуть безпечно доїхати до лікарні.
Тут сильно допомагають сучасні технології. Одна з них – іспанська HomeDoctor, яку розробили під час пандемії СOVID-19, коли діяли локдауни. Тоді іспанці винайшли дієвий спосіб проводити діагностування віддалено, щоб уникнути розповсюдження хвороби, а зараз вона допомагає нам зберегти доступ до медицини в умовах війни.
Пристрій елементарний в користуванні і дозволяє проводити базові дослідження: вимірювати температуру, тиск, сатурацію, робити ЕКГ, дослідження вух, горла, носа, шкіри. Місцеві фельдшери передають показники лікарям, а вони своєю чергою діагностують захворювання та призначають лікування. В українців залишається доступ до медицини пропри всі намагання держави-терориста нас його позбавити.
Наразі громадська організація Help to Ukraine (Іспанія) надала 20 одиниць телемедичних систем HomeDortor. Обладнання було передане у Запорізьку та Полтавську області. А потім – у Житомирську, Сумську та Чернігівську, де розподілено між фельдшерськими пунктами у селищах і селах, що розташовані неподалік від українсько-російського кордону.