Перерахувала 3 тисячі гривень на допомогу «подрузі у месенджері»: поліція застерігає громадян від онлайн-шахраїв
Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.
Так, 18 листопада до поліції звернулась 38-річна мешканка Прилуцького району, яка повідомила, що в месенджері «Вайбер» їй написала подруга. Дівчина попросила терміново позичити гроші. Потерпіла погодилась і одразу перерахувала їй 3 тисяч гривень. Пізніше вона дізналася, що акаунт подруги зламали шахраї. Зрозумівши, що її ошукали, вона звернулась до поліції.
За цим фактом поліцейські розслідують кримінальне провадження за частиною 4 статті 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує громадянам дотримуватись наступних правил безпеки:
- перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
- запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая;
- напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.
Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102»!