08 березня відбулося пленарне засідання 44 (позачергової)  сесії 8 скликання  Сухополов’янської сільської ради,  під час якого  було розглянуто 60 питань. На початку сесії депутати сільської ради, посадовці, старости старостинських округів громади вшанували  хвилиною мовчання   світлу пам'ять, громадянську відвагу та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності України, та безневинних мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Відповідно до вимог чинного законодавства про свою роботу за 2023 рік  прозвітували на пленарному засіданні сесії 19 старост  старостинських округів громади:  Валерій Коваленко – староста Білорічицького старостинського округу №1, Ірина Шуляк – староста Дідовецького старостинського округу №2, Ніна Свистун – староста Заїздського старостинського округу №3, Тетяна Терентій – староста Замостянського старостинського округу №4, Світлана Барвінченко – староста Знам’янського старостинського округу №5,  Тамара Сергієнко – староста Канівщинського старостинського округу №6, Наталія Зуєва – староста Колісниківського старостинського округу №7, Ірина Іваншина – староста Лісовосорочинського старостинського округу №8, Микола Кошовий – староста Мазківського старостинського округу №9, Сергій Крашіненко – староста Малківського старостинського округу №10, Світлана Федоренко – староста Нетяжинського старостинського округу №11, Володимир  Маснуха – староста Охіньківського старостинського округу №12,  Ольга Сметанник – староста Переволочнянського старостинського округу №13,  Василина Федоренко – староста Піддубівського старостинського округу №14,  Володимир Хоменко – староста Погребівського старостинського округу №15,  Ніна Пашук – староста Рудівського старостинського округу №16,  Світлана Чебакова – староста Ряшківського старостинського округу №17,  Олександр Миколаєнко – староста Смоського старостинського округу №18 та  Антоніна Нестеренко  – староста Валківського старостинського округу №19.

Заслухавши доповідь секретаря сільської ради Володимира Бобошка, з метою реалізації законних прав жителів старостинських округів Сухополов’янської сільської територіальної громади  на участь у громадському обговоренні кандидатур на посаду старости  на пленарному засіданні затвердили Порядок  проведення громадського обговорення кандидатури старости у старостинських округах Сухополов’янської сільської територіальної громади.

У ході сесії депутатський корпус одноголосно затвердив звіт про виконання бюджету Сухополов`янської сільської  територіальної громади за 2023 рік  та вніс зміни до рішення сорок першої сесії восьмого скликання Сухополов’янської сільської ради від 21.12.2023 року «Про бюджет Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2024 рік» (зміни  бюджетних показників зумовлені   отриманням субвенції з обласного бюджету  в розмірі 460, 6 тис.грн. за рахунок залишку коштів  освітньої субвенції на придбання  мультимедійного обладнання до 5-6 класів закладів загальної середньої освіти; а також іншої субвенції  з обласного бюджету в сумі 18, 2 тис.грн. на реалізацію спільного з Всесвітньою  продовольчою програмою ООН  проєкту  щодо надання фінансової підтримки  закладів загальної середньої освіти для часткового забезпечення витрат  для організації гарячого харчування у 2023/2024 навчальному році учнів 1-4 класів (до переліку закладів  освіти, що беруть участь у проєкті, включено Білорічицьку ЗОШ І-ІІІ ст.; 363,0 тис.грн. на реалізацію заходів Програми з нормативно-грошової оцінки земель  промисловості на території сільської ради на 2024 рік; 120,0 тис.грн. на виконання  Програми  підтримки діяльності  12 ДПРЧ  третього Державного  пожежно-рятувального загону  Головного управління Державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області  на 2024 рік; 100,0 тис.грн. на Програму благоустрою населених пунктів  сільської ради  на 2022-2027 рр. (обрізання та випилювання дерев) тощо.

З метою приведення пам’яток історії місцевого значення до вимог чинного законодавства України було ухвалено рішення про демонтаж, та/або заміну окремих елементів на пам’ятниках історії місцевого значення, що містять  символіку російської імперської політики.

Розглянувши заяви жителів старостинських округів Сухополов’янської сільської ради з відповідними документами, депутати сільської ради одноголосно  ухвалили рішення   щодо виплати матеріальної допомоги.

У ході позачергової сесії депутати затвердили  базову мережу закладів культури;  Програму  з проведення нормативно-грошової оцінки земель промисловості на території Сухополов’янської сільської ради на 2024 рік; внесли зміни до Програми благоустрою населених пунктів Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки та до Програми ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки.

Також на пленарному засіданні сесії були  розглянуті питання щодо  про прийняття майна на баланс, затвердження технічної документації із землеустрою та передачу у власність земельних ділянок; надання дозволу на розробку проектів землеустрою; надання дозволу на розроблення технічних документацій з нормативно грошової оцінки земель населених пунктів Сухополов’янської сільської ради; надання дозволу на розроблення технічних документацій з нормативно грошової оцінки земель не сільськогосподарського призначення Сухополов’янської сільської ради; передачі в оренду земельних ділянок  та інші.

Пленарне засідання сесії пройшло конструктивно, змістовно та злагоджено.