Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, на жаль, в  умовах повномасштабної військової агресії росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва рф.   Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. Українці не мають  права програти і не програють,  бо захищають рідну землю, боронять своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановувує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у Перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

Сьогодні, 08 травня,   секретар сільської ради Володимир Бобошко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ромашко, керуючий справами виконавчого комітету сільської ради Валентина Харченко, староста Дідовецького старостинського округу Ірина Шуляк, працівники сільської ради  поклали квіти до Меморіалу Слави в с.Манжосівка (Дідовецький старостинський округ) та до Пам’ятного знаку загиблим воїнам у Другій світовій війні  в адміністративному центрі громадис.Сухополова. Цього дня на території  старостинських округів Сухополов'янської сільської ради  відбулося покладання квітів до меморіалів, пам’ятників,  місць поховань загиблих  військовослужбовців  сучасної російсько-української війни.

Педагогічні  та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти громади  поклали квіти до меморіальних дошок загиблих військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України, розміщених на фасадах навчальних закладів.

Кожна з територіальних громад України,  як і Сухополов’янська громада, має своїх  Героїв, які  загинули відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України під час російсько-української війни. Пам’ятаємо поіменно кожного: Сергія Безгубченка (с.Сухополова),  Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Валки), Ярослава Кравченка (с.Густиня), Ангеліну Євдокімову (с.Колісники), Богдана Назаренка (с.Боршна), Івана Мащенка (с.Колісники), Олександра  Васильєва (с.Миколаївка), Вадима Макуху (с.Малківка), Сергія Лозового (с.Дідівці), Сергія Коробейника (с.Боршна), Олександра Сердюка (с.Охіньки), Олександра Бабенка  (с.Пирогівці), Івана Терещенка (с.Смош), Сергія Остапенка  (с.Охіньки),  Ігоря Касяненка (с.Полова), Олександра Подреза  (с.Малківка), Павла Варченка  (с.Дідівці), Олега Проценка  (с.Охіньки), Павла Жуйкова (с.Білорічиця), Анатолія Трофімова  (с.Пирогівці), Дмитра Шеня (с.Смош), Артура Котовича (с.Пирогівці), Анатолія Гулака (с.Заїзд), Володимира Мазуренка (с.Пирогівці), Володимира Пітеля  (с.Мазки), Андрія Ситника (с.Мазки), Сергія Рябовола (с.Заїзд), Олександра Руденка  (с.Переволочна), Максима Кудаша  (с.Колісники), Геннадія Роліна (с.Замістя), Євгенія Єдінова (с.Білорічиця).

Вшануймо  пам’ять усіх  тих, хто віддав найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь,  тих, хто загинув  під час Другої світової війни, у зоні проведення АТО/ООС, захищаючи кордони нашої держави на Сході, а також героїчний подвиг воїнів, полеглих при виконанні бойових завдань із захисту територіальної цілісності України під час збройної агресії російської федерації проти України.

Честь і слава Героям! Вічна пам'ять загиблим!