15 травня - Міжнародний день сім’ї

Щороку 15 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день сім’ї. Родина та сімейні стосунки – одні із найважливіших речей у нашому житті. Хто ще може підтримати, втішити, допомогти, вислухати та дати слушну і потрібну пораду у важких життєвих ситуаціях, як не найрідніші люди.

Оперативна інформація станом на 06.00 15.05.2023 щодо російського вторгнення

Розпочалася чотириста сорок шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави. Сьогодні вночі, вчерговe, російські терористи атакували Україну ударними дронами-камікадзе «Shahed». Інформація щодо наслідків цієї атаки наразі уточнюється.

Оперативна інформація станом на 06.00 14.05.2023 щодо російського вторгнення

Розпочалася чотириста сорок п’ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.. Сьогодні вночі російські терористи завдали чергового ракетного удару по Україні. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється. Минулої доби, російська федерація завдала чергового масованого удару по території України, застосувавши іранські ударні БпЛА “Shahed-136/131”.

Суботник у Маціївці!

Вже традиційно перед початком туристичного сезону працівники адміністративного центру Сухополов’янської ОТГ прийняли участь у суботнику на етно-пасіці «ДиВоМед», що у Маціївці Замостянського старостинського округу громади.  Прибрали територію, покосили траву, упорядкували клумби, підготували цікаві локації для відвідувачів. А ще спробували себе у ролі «еко-туристів».

Отруєння бджіл!

11 травня відбулося виїзне засідання комісії на чолі з секретарем ради Ольгою Євтушенко у селі Колісники, де від власника пасіки надійшло повідомлення про отруєння бджіл. Під час роботи комісії були обстежена паспортизована пасіка у кількості 135 бджолосімей. Біля льотків яких було виявлено незначну кількість мертвих бджіл з підігнутими черевцями, витягнутими хоботками з ознаками отруєння, також були виявлені мертві трутні.

Оперативна інформація станом на 06.00 13.05.2023 щодо російського вторгнення

Розпочалася чотириста сорок четверта доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Російська федерація не відмовляється від планів щодо окупації нашої території, продовжує вести загарбницьку війну. Противник не припиняє завдавати ударів, здійснювати обстріли не лише військових, а й цивільних об’єктів.

У Сухополов’янській громаді вшанували матерів загиблих Героїв!

Відповідно до Указу Президента України від 10.05.1999  року № 489/99   щорічно у другу неділю травня відзначаємо День матері (цьогоріч –  14 травня). За всі роки незалежності, в час повномасштабної війни з рф, серед болю, руйнувань та втрат, відзначаємо  цей день з особливими відчуттями. На жаль, багатьом матерям, дружинам не судилося зустрітися зі своїми синами,  чоловіками, доньками, які віддали своє життя за Україну у жорстокій  війні, розв’язаній російським агресором. Молитви мільйонів українських матерів захищають Україну, кожного воїна, кожну сім’ю і дитину. Велике  випробування для матері відправляти свого сина чи доньку на війну.

Урочисте закриття   VIІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва  «Великоднє сяйво»

У Сухополов’янській  територіальній громаді 12  травня на території КЗ «Центру культури та дозвілля» (с.Манжосівка, Дідовецький старостинський округ) відбулося  урочисте закриття  VIІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва  «Великоднє сяйво», метою якого було відродження великодніх традицій та звичаїв,  розвиток  як  традиційного писанкарства, так і сучасних видів декоративно-прикладного мистецтва, залучення широкого колу учасників до збереження народного мистецтва. Цьогоріч вже всьоме  фестиваль об’єднує у єдину мистецьку родину учасників з різних куточків нашої країни. Творчі роботи, представлені з міст і сіл Київської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської областей та Західної України,  дивували своєю креативністю та різноманіттям в шести номінаціях: «Традиційна писанка», «Сучасна писанка», «Авторська писанка», «Великодня композиція»,  «Малюнок», а вперше була представлена номінація «Лялька-мотанка» (12 ляльок філігранної роботи). Варто відзначити, що  сьогодні  ляльки-мотанки представляють нашу громаду та державу на Міжнародному україно-турецькому фестивалі «Star’s of Turkey».

Сухополов’янська громада у скорботі!

Сумна звістка знову пекучим болем відгукується в нашій громаді. 11 травня відданий військовій присязі на вірність Українському народу, під час виконання бойового завдання в Луганській області загинув наш земляк, житель села Малківка Сухополов’янської громади – навідник танкового взводу роти вогневої підтримки військової частини А7330, старший солдат Подрез Олександр Віталійович (1981 р.н.), який був призваний на службу Прилуцьким РТЦК та СП 24 лютого 2022 року.

УВАГА! Можливі кібератаки!

Надійшла інформація щодо можливих кібератак наступного механізму: Ворог розсилає електронні листи під виглядом інструкції, як розпізнати дрони-камікадзе Shahed-136. У вкладенні в лист міститься RAR-архів “shahed-136.rar” з PPSX-документом “shahed.ppsx”. В результаті його відкриття на пристрій завантажується файл “WibuCm32.dll”. Він класифікований як шкідлива програма DolphinCape, розроблена з використанням мови програмування Delphi. Основний функціонал програми — збір інформації про комп’ютер (ім’я хоста, ім’я користувача, розрядність, версія ОС, значення змінних середовища), запуск EXE/DLL файлів, відображення списку файлів та їх розвантаження, а також створення та ексфільтрація знімків екрану. !!!НЕ ВІДКРИВАЙТЕ І НЕ ЗАВАНТАЖУЙТЕ ПІДОЗРІЛІ ФАЙЛИ!!! Не втрачайте пильність при роботі з електронною поштою, відкривайте та завантажуйте файли тільки з надійних джерел та відстежуйте зміст електронних листів.