«Власна справа»: побільшало категорій грантоотримувачів та додалося шансів стати підприємцями для молоді
Віднедавна гранти розміром до 150 тисяч гривень під зобов’язання зареєструватись ФОП можуть отримати молоді люди віком 18-25 років у межах програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Водночас вимога створити робочі місця для них не обов’язкова.
За направленням служби зайнятості чернігівка опановує «чоловічу» професію
Жінки за кермом громадського транспорту – вже не дивина, а реальність. Через повномасштабне вторгнення багато чоловіків, які раніше забезпечували стабільне курсування Черніговом тролейбусів і автобусів, поповнили лави ЗСУ, що призвело до нестачі кадрів. Підготувати потрібних працівників і укомплектувати вакансії КП «Чернігівському тролейбусному управлінню» завжди допомагає служба зайнятості, залучаючи до кермування громадським транспортом не лише чоловіків, а й жінок. Наразі за сертифікатом від служби зайнятості на водійку тролейбуса вчиться Олена Омельяненко, безробітна з Чернігова.
Служба зайнятості – «Розквітай»: десятки тисяч квадратних метрів маскувальної сітки для фронту виготовляють безробітні на суспільно корисних роботах
Вже рік як на прифронтовій Чернігівщині діє громадське об’єднання «Розквітай», яке активно допомагає військовим. Робить це у співпраці зі службою зайнятості - спільно організовують суспільно корисні роботи, на яких безробітні жінки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ, надають допомогу населенню, зокрема людям з інвалідністю, захисникам і захисницям та членам їхніх сімей тощо. За рік спільної діяльності службою зайнятості було видано близько 800 направлень на такі роботи у Городнянській та Чернігівській громадах.
єРобота: чернігівка відкрила ательє-магазин «Голочка»
У нинішніх умовах служба зайнятості пропонує бізнесу чимало програм фінансової підтримки, і підприємці залюбки користуються ними. Так, Олена Кисельова з Чернігова на початку цього року отримала мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» на відкриття власного ательє-магазину «Голочка», а потім скористалася програмою компенсаційних виплат для роботодавців. Відтак, їй було надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування двох переселенок під час дії воєнного стану.
Вчитися ніколи не пізно…
«Сісти за парту» у 55 Ніну Самофал змусили життєві обставини, коли повернулася на роботу після тривалої перерви.
95 професій та понад 400 освітніх програм: безкоштовне навчання для ветеранів війни
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безкоштовно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Таку можливість їм надає служба зайнятості. У вересні цією послугою скористалися троє жителів Чернігівщини. Вчаться вони на електрогазозварників.
«Власна справа» на Чернігівщині: 113 позитивних рішень цього року
У поточному році 113 жителів Чернігівщини стали переможцями за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Сума фінансової підтримки від держави на започаткування або розвиток їх бізнесу становить 26,9 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області 239 робочих місць. Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.
Урядовий проєкт "Армія відновлення" на Чернігівщині
Станом на 17.09.2024 року Чернігівська область у трійці лідерів серед регіонів України по кількості виданих направлень на суспільно корисні роботи.
Ваучер на навчання: працювала кухонною робітницею, тепер – кухар
Через війну Олександра Рєзнік у 2022 році переїхала з Куп'янського району Харківської області на Чернігівщину. На новому місці працевлаштуватись і безкоштовно здобути іншу професію їй допомогла служба зайнятості.
Служба зайнятості пропонує свої послуги роботодавцям
Щоб дізнатися, як працює бізнес в умовах війни, які потреби має і як служба зайнятості може допомогти роботодавцям не лише «триматися на плаву», а й розвиватися, директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник відвідала низку підприємств.