«Великдень вдома»

Дата: 16.04.2020 17:56

Такий проект анонсував Президент України Володимир Зеленський і вже обговорив його з главами церков. Мова йде про безпеку святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19.

Формат релігійного свята наступний:

- Не більше 10 осіб у храмі. Богослужіння будуть проводитися в онлайн трансляції.
  - Обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.
 - У місцях богослужінь зможуть бути одночасно присутніми: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують богослужіння та забезпечують онлайн трансляцію.

Також вірянам не забороняється відвідувати храм самостійно, коли немає Богослужінь. Проте, тоді кількість осіб, які одночасно знаходяться разом не повинна бути більше двох у великих храмах та однієї менших, не враховуючи священника. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг.

Щодо освячення пасок та пасхальних кошиків є декілька можливостей:
 -  У містах священнослужителі можуть бути запрошені у пекарні, на заводи або ж у магазини, для освячення там пасок.
 - У сільській місцевості - віряни зможуть виставити пасхальні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятити їх.

Друзі, дотримуйтесь запроваджених урядом  правил карантину. Не наражайте себе, своїх близьких та друзів, а також всіх віруючих на очевидну небезпеку.

За інформацією сектору культури, туризму і релігій райдержадміністрації