ЛИСТІВКА ГРОМАДИ!

Дата: 27.07.2021 16:16

Видатним і улюбленим місцем Прилучан є Іллінська гора, з якої простирається чудовий краєвид та видно святі куполи Густині. Ще у 1805 році на честь Святого Іллі тут була зведена церква, богослужіння у якій проводилися до 1944 року. З кінця 1970 року від церкви не залишилося й сліду, вона була поруйнована і розібрана. Сьогодні жителі села рішуче налаштовані відродити церкву і звести новий храм. Нині на місці майбутньої церкви встановлений хрест і проводяться молебні.
Приємною несподіванкою для подорожуючих стане зустріч зі скульптурою монаха, витесаною з дерева. Його погляд спрямований у даль, де видніються куполи Густині. На Іллінській горі його встановлено, як данину відродженню духовності на Прилуччині, піднесенню і поширенню християнства взагалі. Традиційною, на Духів день, тобто на Свято Трійці, є хресна хода — з Іллінської гори до Густині через село Валки.

#листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #боршна