З метою вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року) щорічно 20 лютого відповідно до Указу  Президента України від 11 лютого 2015 року  вшановуємо їх  подвиг та відзначаємо   День пам’яті  Героїв Небесної Сотні. У цьому році – восьма річниця трагічних подій на Майдані.

20 лютого  на території  храму святителя Іоасафа Бєлгородського  в с.Замістя (Замостянський старостинський округ) відбувся захід по вшануванню пам’яті  Героїв Небесної Сотні  за участю   керівництва громади,  старости  Замостянського старостинського округу Тетяни Терентій,  працівників сільської ради, педагогічних і учнівських колективів Сухополов’янської та Замостянської  загальноосвітніх шкіл, а також  місцевих жителів. Молебень за загиблими  відслужив настоятель храму святителя Іоасафа Бєлгородського  (с.Замістя), протоієрей Ярослав Попович.

Звертаючись до присутніх, Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський  нагадав, що в  період з 18 по 20 лютого 2014 року під час протестних акцій у державі сталися трагічні  події, що призвели до масової загибелі патріотів України, адже застосування владою сили до протестувальників загострило протиріччя, спровокувало під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загибель понад 100 осіб, сотень поранених. Сільський голова наголосив на тому, що Події Революції гідності нікого не залишили  байдужими. Загибла Небесна Сотня – це люди різні  за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Події на Майдані  згуртували свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини, навчили бути небайдужими, брати на себе відповідальність і стояти за Україну до останнього подиху. Денис Росовський  нагадав присутнім про тих, хто продовжив  відстоювати свободу та незалежність нашої держави на Сході країни, беручи участь в Антитерористичній операції  (АТО) та  Операції об’єднаних сил (ООС), серед яких  було троє кращих представників Сухополов’янської громади, які  ціною власного життя захищали Україну: це Віктор Лавренчук (с.Рудівка, Рудівський старостинський округ), Анатолій Потієнко (с.Боршна, Валківський старостинський округ) та Сергій Безгубченко (с.Сухополова –  адміністративний центр громади).

Важливо, щоб Героїв Небесної Сотні пам’ятали, тому  Сухополов’янська громада  взяла участь у Всесвітній тихій  акції «Ангели пам’яті» із вшанування Героїв Небесної Сотні, під час якої білі паперові янголи, що символізують скорботу і шану,  були розвішені учасниками заходу   по  деревах  на території храму. Кожен присутній отримав поминальне печиво у формі Ангела, щоб загадати і  пом’янути загиблих Героїв.

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні працівниками  КЗ «Публічна бібліотека»  підготовлена  книжкова виставка-репортаж документальних та художніх видань «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань»:  Олег Виноградов «Слово Майдана», Олег Трайдакало «Майдан погляд зсередини», «Майдан від першої особи», упорядники Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко, Михайло Вітер «Літопис Революції Гідності», Олександр Стражний «Менталітет Майдану», Марко Рудневич «Я з Небесної Сотні, Василь Базів «Армагеддон на Майдані».  Особливе місце на виставці посідають унікальні фото Віталія Згоняйка та Романа Єременка «Майдан oчима Tres FRANCAIS».

У   сільських бібліотеках-філіях  громади  були підготовлені відповідні тематичні книжкові викладки літератури, а  в освітніх  закладах з метою формування національної свідомості  та почуття патріотизму були проведені тематичні і виховні заходи-реквієми  «Небесна Сотня- Ангели свободи»,  «А Сотню вже зустріли Небеса…», а також педагогічні та учнівські колективи  долучилися  до Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті».

Низько схиляємо голови перед  тими, хто самовіддано  захищав  ідеали демократії, відстоював  права і свободи людини, європейське майбутнє України. Не згасне пам’ять про Героїв, які загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави. Вічна пам’ять Героям! Слава Україні!

Фото подій на Майдані 2013 – 2014 років  авторські - Віталія Згоняйко та Романа Єременка