ГО «Центр зайнятості Вільних людей» (надалі ГО ЦЗВЛ) до співпраці в рамках проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», діяльність якого спрямована на інформування та розширення обізнаності роботодавців з Чернігівської області щодо особливостей реінтеграції ветеранів в колективи, розробки програм, рекомендацій щодо організації відповідних умов та облаштування робочих місць, інформування колективів щодо особливостей комунікації та взаємодії. Даний проєкт дозволить ветеранам пройти їх адаптаційний період повернення більш спокійно та ефективно, дасть можливість відчути турботу та вдячність зі сторони роботодавця та громади.

Тривалість проєкту: січень-липень 2024 року

Проєкт складається з двох етапів:

Базова навчально-консультаційна програма - складається з двох тренінгів “Особливості комунікації та ефективної взаємодії з ветеранами” та “Як розробити дієву програму реінтеграції

ветеранів у компанію : підходи, принципи, інструменти”.

Період проведення: січень-лютий 2024 року, в анкеті ви можете обрати зручні для вас дати.

Поглиблена навчально-консультаційна програма для відібраних компаній, яка

складатиметься з двох частин:

o Тренінгова, яка розкриє питання щодо юридичних, психологічних аспектів повернення демобілізованих працівників до ефективної роботи, особливостей побудови

внутрішніх та зовнішніх комунікацій щодо теми ветеранів, принципів створення інклюзивного робочого середовища у компанії.

o Підтримки в розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції

ветеранів в компанію. Три компанії отримають можливість підтримки у розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції ветеранів відповідно до своїх потреб та запитів. Програми можуть включати дослідження потреб ветеранів у компанії, розробку алгоритмів повернення до роботи ветеранів на свої робочі місця, повернення до професійної діяльності ветеранів з інвалідністю, створення для них можливостеи ̆ перекваліфікації та нових професійних можливостей, особливості підтримки та повернення жінок- ветеранок.

Період проведення - березень - липень 2024 року.

Що компанії та організації отримають після участі в проєкті:

• зрозуміють, як провести оцінку потреб в розрізі питання інтеграції ветеранів/ок

• зрозуміють, які конкретні дії/програми необхідні вам, отримаєте підтримку в їх розробці

та впровадженні

• інструменти щодо особливостей реінтеграції ветеранів/ок в компанію

• розуміння особливостей комунікації та взаємодії з ветеранами/ками

• дізнаються, як проводити найм нових працівників-ветеранів/ок

• зрозуміють принципи побудови та кроки до впровадження інклюзивного робочого

середовища в компанії

• зрозуміють, як комунікувати про ветеранів/ок назовні та чому це важливо робити

• можливість розробити та впровадити програму реінтеграції ветеранів у вашій компанії

за участі провідних фахівців з відповідних галузей

Для участі заповніть анкету:

W_jE8XSJg/viewform

Про нас:

З 2014 року ГО «Центр зайнятості Вільних людей» займається професійною реінтеграцією

ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, жінок та інших осіб, які

постраждали внаслідок війни в Україні. Ми перетворюємо кризу на розвиток, зміцнюємо

потенціал кожного та надаємо можливості для професійного зростання, сприяючи стійкості та

відновленню людського капіталу.

Ми розробили та впровадили комплексні програми реінтеграції, спрямовані на адаптацію

військового досвіду до цивільної кар’єри, кейс-менеджмент для ветеранів з інвалідністю, а

також розробили методологію та запустили пілотну програму наставництва «рівний-рівному»

для ветеранів.

Проєкт реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Сполучених Штатів

Америки, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.

Наша експертиза

• Понад 6000 ветеранів відвідали профорієнтаційні тренінги, 1300 з них пройшли комплексну

програму реінтеграції «Військовий імунітет у цивільній кар’єрі».

• Надано понад 16 тис. профорієнтаційних та психологічних консультацій.

• 3930 пройшли перепідготовку, близько 200 з них започаткували власну справу.

У 12 областях України проведено тренінги по роботі з ветеранами, в яких взяли участь:

• близько 600 представників органів влади, місцевих компаній, роботодавців;

• 16 представників 56 регіональних центрів зайнятості.

Давайте зробимо інклюзивним ринок праці разом! Долучайтеся!