УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

З метою вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, постановляю:

14 березня – День Українського Добровольця!

Українські добровольці – це символ героїзму, патріотизму  та відваги. Вони завжди перші, хто стає на захист держави, коли ворог приходить нашу  землю. 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості було прийнято постанову «Про встановлення Дня українського добровольця». Вирішено відзначати його в Україні 14 березня. Ця дата вибрана не випадково: саме в цей день 2014 р. перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці, що під Києвом, для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ – батальйон оперативного призначення Національної гвардії України ім. Кульчицького. Добровольці брали участь в Антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил на Сході України. Пам’ятаємо  про тих добровольців та воїнів, які полягли на полі бою й не повернулись додому, до рідних домівок, до своїх батьків, матерів, коханих та дітей. Вічна слава героям, які полягли за Україну!  Герої не вмирають!

Про контроль за цінами

Чернігівська обласна військова адміністрація встановила контроль за цінами. Відповідне розпорядження (№102 від 9 березня 2022 року) підписав начальник ЧОВА. Встановлено контроль роздрібної торгівлі цін на такі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів. Контролюють ціни Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Чернігівській області спільно з районними військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Кожен, хто залишився без даху над головою, зможе залишити заявку на відшкодування в Дії, — Прем’єр-міністр

Орієнтовно вже за тиждень у додатку Дія розпочнеться реєстрація інформації про пошкоджене та зруйноване майно громадян України. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відеозверненні 9 березня.

Нестабільна робота лінії 102

Увага! Лінія 102 у Чернігівській області працює нестабільно через пошкодження. Якщо потрібно звернутися до Нацполіції — користуйтесь цими телефонами:

Непоправна втрата в  Сухополов’янській ОТГ – загинула  відважна   Ангеліна Євдокімова

Непоправна втрата в Сухополов’янській ОТГ – загинула відважна Ангеліна Євдокімова

З сумом повідомляємо, що  28 лютого 2022 року   при виконанні службових обов’язків  в результаті бойових дій під час  повномасштабного вторгнення Російської Федерації  на Україну загинула  молодший сержант, бойовий медик 5  механізованої роти 2 механізованого батальйону,  відважна та світла  Євдокімова Ангеліна Володимирівна, 2001 року народження (с.Колісники, Колісниківський старостинський округ).

Дорогі наші жінки: мами, дружини, сестри, доньки!

У цей складний час ви стали разом з чоловіками пліч-о-пліч в обороні наших населених пунктів і загалом держави Україна! Хтось на робочому місці виконував свої обов'язки і забезпечував нормальну життєдіяльність громад, хтось зайнявся волонтерською діяльністю, інші підтримували своїх захисників вдома. Ви стійко тримали оборону з нашими захисниками. Ми пишаємося вами і безмежно вас любимо. Знайте, що все, що ми, чоловіки, робимо, - це для вас. Зараз уже прийшла весна, а весна, як і жінка, прекрасна! Після нашої остаточної перемоги ми обов'язково створимо два українських загальнодержавних  свята - День Перемоги і День української жінки! І всією Україною будемо прославляти Україну-неньку і кожну українську жінку!