На Чернігівщині виплачують «карантинні» 8 тисяч гривень

Станом на 6 травня ц.р. на Чернігівщині 23 млн 48 тис. грн було направлено на виплату державної допомоги 2881 найманим працівникам та підприємцям, діяльність яких була призупинена через посилення карантинних обмежень у “червоних” зонах. Зокрема, 8 млн 680 тис. грн були спрямовані на допомогу найманим працівникам, 14 млн 368 тис. грн – ФОПам. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Пенсійний фонд України повідомляє про зміни щодо виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1279 “Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги”, виплати допомоги на поховання та недоотриманої у зв’язку зі смертю одержувача пенсії, органами Пенсійного фонду України з 1 квітня здійснюються виключно через уповноважені банки.

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено щорічний перерахунок пенсії з  01 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Пенсії скорочують?

Останнім часом в деяких електронних ЗМІ поширюється інформація про те, що багатьом українцям заднім числом скорочують пенсії. Чи відповідає це дійсності?

Пенсію підвищили 224 тис. пенсіонерам

З 1 березня 2021 року в області проіндексовано пенсію, у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати та показника інфляції, 277,9 тис. особам. До рівня 2200 грн. підвищено розміри пенсій особам, які мають повний страховий стаж (35 років для чоловіків та 30 років для жінок). Розмір пенсії підвищено для 224,1 тис. осіб. Середній розмір підвищення склав 217,38 грн.