Відбулося розширене засідання виконавчого комітету

Відбулося розширене засідання виконавчого комітету

08 липня  відбулося розширене засідання виконавчого комітету Сухополов'янської  сільської ради спільно з трьома  депутатськими  комісіями: комісією   з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства; комісією з гуманітарних питань, прав людини, законності, правопорядку, депутатської діяльності, етики та регламенту сільської ради, а також комісією з питань земельних відносин та природокористування. На  розгляд виконкому вносилося 36 питань.

Ой, на Івана, та й на Купала!

Ой, на Івана, та й на Купала!

6 липня  до свята  Івана  Купала на стадіоні в селі Сухополова –  адміністративному центрі  Сухополов’янської територіальної громади  відбулося святкове  і колоритне дійство. У заході взяли участь сільський голова Денис Росовський, перший  заступник сільського голови Андроніка  Тарасенко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ромашко,  посадовці, депутати сільської ради, жителі та гості громади.

УВАГА!!! ОБРОБІТОК ПОЛІВ!!!

УВАГА!!! ОБРОБІТОК ПОЛІВ!!!

  Сухополов’янська сільська рада повідомляє, що за даними  ТОВ „НАТАША - АГРО” будуть проводитися авіаційно – хімічні роботи із застосуванням засобів захисту рослин по кукурудзі в :

Зі святом Івана Купала!

Зі святом Івана Купала!

Вітаємо жителів об’єднаної територіальної громади та гостей громади з традиційним українським святом - Івана Купала! Бажаємо всім жити в парі, в мирі та злагоді, в достатку і в радості. Нехай свято порадує веселощами і безтурботністю та подарує Вам нові думки, нові ідеї, враження та мрії. Наповнить Ваше життя свіжістю, як і цей прекрасний літній день. Веселого настрою, незабутніх емоцій, міцного здоров'я. Зі святом!

Фонд нарахував 10,7 млрд гривень лікарняних і декретних допомог у першому півріччі

Фонд нарахував 10,7 млрд гривень лікарняних і декретних допомог у першому півріччі

За підсумками першого півріччя 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах на суму 10,7 млрд гривень. За виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування упродовж шести місяців звернулись понад 1,7 мільйона українців. Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду: 1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера). Це необхідно зробити не пізніше ніж упродовж 12 місяців після отримання лікарняного листка. Якщо для застрахованої особи сформовано е-лікарняний, вона має повідомити про це роботодавця одразу після його створення будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном). 2. Листок непрацездатності або е-лікарняний передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). Строк розгляду документів і прийняття рішення – 10 календарних днів після отримання листка непрацездатності від працівника (для паперових лікарняних), або 10 календарних днів з дати завершення тимчасової непрацездатності (для е-лікарняних). 3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду упродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді. 4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код). 5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівники можуть слідкувати за станом фінансування свого лікарняного листка в телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund. 6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів. 7. Роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду. Пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

ПОЧНИ ЗМІНЮВАТИ СВІТ НА КРАЩЕ ВЖЕ СЬОГОДНІ - ВІДМОВСЯ ВІД ПЛАСТИКОВОГО ПАКЕТУ

ПОЧНИ ЗМІНЮВАТИ СВІТ НА КРАЩЕ ВЖЕ СЬОГОДНІ - ВІДМОВСЯ ВІД ПЛАСТИКОВОГО ПАКЕТУ

Як це, жити без одноразових пластикових пакетиків? Складно? Неможливо? Можна перевірити на собі вже сьогодні. А ще подивитися на досвід іноземців. Італійці відмовилися від пластикових пакетів ще у 2011 році і це не позначилося негативно на рівні їх життя. Італія, до речі, стала першою країною у Європейському союзі, яка встановила заборону на пластикові пакети. А у 2015 році Євросоюз прийняв Директиву «Про скорочення споживання легких пластикових пакетів». З початку 2020 року заборонили продаж пластикових тарілок, стаканчиків і ватних паличок у Франції. А з 2021 всі країни ЄС відмовляються від таких одноразових виробів. У Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. З початку 2019 року турецькі магазини не надають покупцям безкоштовні пластикові пакети, крім тих, що використовуються як первинна упаковка та мають товщину від 15 до 50 мкм. З 2019 року на Ямайці окрім пластикових пакетів заборонили також посуд із вспіненого полістиролу (styrofoam) та соломинки для напоїв. Крім того, в багатьох країнах встановлена часткова заборона або оподаткування обігу пластикових пакетів. У деяких - мережі супермаркетів за власної ініціативи вдаються до мінімізації використання таких пакетів. У червні Україна стала 87 країною світу, що також обмежила обіг пластикових пактів на своїй території. З наступного року заборони будуть введені в дію. Тож придивитися до екологічних альтернатив варто, а ще переосмислити, чому такі кроки важливі. Відмова від пластику, це не просто тренд чи забаганка. Це шанс на життя у чистому довкіллі для наших дітей та піклування про їх здоров’я. Лише уявіть узбіччя, ліси, прибережні смуги, усіяні пластиком. А це цілком реально. За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо такі тенденції залишаться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік. Тобто на кожен метр берегової лінії у світі припадатиме 50 кг пластику. Є чудова нагода стати на шлях змін. І ці зміни розпочати із себе. За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів ОДА

Нові перемоги в ОТГ!

Нові перемоги в ОТГ!

03 липня учасники театру естрадної пісні «Позитив» комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Сухополов’янської сільської ради взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої, юнацької та студентської молоді «Соняшник», який відбувся в місті Києві за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Міжнародного благодійного фонду «Соняшник». Юні таланти повернулися з нагородами: дипломи про отримання найвищих нагород конкурсу – Гран-прі у номінації «Вокал» отримали Олександр Юрченко та Аріна Сребродольська; дипломи за перші місця у номінації «Вокал» отримали Юлія Зінченко та Анастасія Мишко; дипломи за зайняті почесні другі місця у номінації «Вокал» у Станіслава Самаля, Даші Миколенко, Діани Брунько та Владислави Сребродольської. Колектив театру естрадної пісні «Позитив» був нагороджений Дипломом за зайняте 1 місце серед колективів, які брали участь у конкурсі. Дякуємо художньому керівнику Надії Ратинській за професіоналізм та підготовку юних вокалістів. Вітаємо наших переможців та пишаємося ними! Так тримати! Висловлюємо щиру вдячність директору СТОВ «Дружба-Нова» Ігорю Макусі за надану фінансову допомогу для поїздки на конкурс колективу КЗ «Центр культури та дозвілля» Сухополов’янської сільської ради.

Відпочив - прибери за собою!

Відпочив - прибери за собою!

Все частіше під час прогулянок у лісі та біля води ми спостерігаємо купи сміття. Кожен, хто залишив після себе це сміття вважає, що воно саме собою десь подінеться. Дехто вважає, що нічого не трапиться, якщо він викине папірець, недопалок, пляшку з під напою чи залишить недоїдки, а насправді навкруги з’являються купи сміття. Священний обов’язок кожного з нас полягає у постійній турботі про навколишнє середовище, а отже й про себе. Можливо, Вам здається, що старань однієї людини недостатньо, щоб зберегти чистоту і не допустити погіршення стану навколишнього середовища, але це не так. Навіть одна людина, змінивши свій спосіб життя, може вплинути на навколишнє середовище – покращити його екологічний стан. Всі ми повинні пам’ятати, що чистота навколишнього середовища в першу чергу залежить від кожного з нас. Сухополов’янська ОТГ закликає всіх мешканців громади, а також гостей - будьте свідомими громадянами і не забруднюйте улюблені місця відпочинку. Дотримуйтесь санітарних норм та прибирайте сміття за собою. Пам’ятайте, чистота – дзеркало душі людини!

Будьте обережні на воді!

Будьте обережні на воді!

За вікном літо. Все більше хочеться покинути домівку й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки. Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець. Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним! За інформацією ДСНС України