Відбулося засідання постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства
06 березня 2025 року відбулося засідання постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства сільської ради за участю сільського голови Дениса Росовського, секретаря сільської ради Володимира Бобошка, голови комісії Ярослава Луцака, депутатів сільської ради (членів комісії) та посадовців з метою розгляду проєктів рішень, які будуть внесені на розгляд 59 сесії сільської ради:
Відбулося засідання постійної комісії з питань земельних відносин та природокористування
06 березня 2025 року відбулося засідання постійної комісії з питань земельних відносин та природокористування сільської ради за участю сільського голови Дениса Росовського, секретаря сільської ради Володимира Бобошка, голови комісії Олега Власенка, депутатів сільської ради (членів комісії) та посадовців з метою розгляду проєктів рішень по земельних питаннях, які будуть виноситися на розгляд пленарного засідання 59 сесії сільської ради.
ДПС ініціює зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко ініціював зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних. Державна податкова служба вже передала свої пропозиції до Міністерства фінансів України щодо змін у постанову Уряду № 1165. Про це Руслан Кравченко повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Оперативна інформація станом на 08.00 05.03.2025 щодо російського вторгнення
Розпочалася 1106-та доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.
В рамках акції «Жінки, знайте свої права» інформуємо про топ-10 порушень прав жінок сучасності.
1.Гендерна дискримінація в оплаті праці – жінки отримують нижчу заробітну плату, ніж чоловіки, за аналогічну роботу (гендерний розрив у зарплаті). 2.Обмежений доступ до освіти – у багатьох країнах дівчатам забороняють навчатися або вони стикаються з перешкодами на шляху до освіти. 3.Насильство проти жінок – включає домашнє насильство, сексуальне насильство, переслідування та торгівлю людьми. 4.Обмеження репродуктивних прав – у деяких країнах жінки не мають доступу до контрацепції, абортів чи медичної допомоги під час вагітності. 5.Примусові шлюби та дитячі шлюби – дівчаток змушують виходити заміж у ранньому віці, що порушує їхні права на освіту та самостійне життя. 6.Нерівне представництво у політиці та керівних посадах – жінки часто виключені з процесів ухвалення рішень. 7.Гендерні стереотипи та сексизм – дискримінація у ЗМІ, рекламі та суспільному житті, яка закріплює нерівність. 8.Обмежений доступ до медичних послуг – особливо в регіонах, де жінки не можуть отримати необхідну допомогу через культурні чи економічні бар’єри. 9.Торгівля людьми та сексуальне рабство – жінки становлять значну частину жертв сучасного рабства. 10.Відсутність правового захисту – у багатьох країнах жінки мають менше прав щодо майна, спадкування чи захисту від насильства. Ці порушення залишаються глобальними проблемами, і боротьба за рівноправність триває. В Україні законодавчо закріплено рівні права та можливості для жінок і чоловіків. Конституція України гарантує рівність прав незалежно від статі, а такі закони, як «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (2005) та «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» (2012), спрямовані на утвердження гендерної рівності та недопущення дискримінації. Однак, попри наявність відповідної законодавчої бази, на практиці спостерігаються певні гендерні диспропорції: 1. Економічна нерівність: за даними Global Gender Gap Report 2022, гендерний розрив в оплаті праці в Україні становив 29%. Це означає, що за аналогічну роботу жінки отримують лише 71% від заробітку чоловіків. 2. Представництво у владі: жінки складають лише 12% депутатського корпусу Верховної Ради України, що є одним із найнижчих показників у Європі. 3. Домашнє насильство: щороку близько 600 українок гинуть від рук кривдників, а до поліції надходить понад 100 тисяч заяв від постраждалих від домашнього насильства. Варто зазначити, що війна в Україні спричинила дефіцит чоловічої робочої сили, це відкрило можливості для жінок займати посади в традиційно «чоловічих» професіях, таких як водії автобусів, вантажівок тощо. Це супроводжується змінами в законодавстві та впровадженням програм навчання для жінок у цих сферах. Таким чином, хоча Україна має розвинену законодавчу базу для забезпечення гендерної рівності, на практиці існують виклики, які потребують подальшої уваги та вирішення.
Вебінар на тему «Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю: вимоги закону і стимули для бізнесу»
6 березня 2025 року Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю проведе вебінар на тему «Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю: вимоги закону і стимули для бізнесу». Мета вебінару - надати бізнесу чітке розуміння умов та можливостей працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні, роз’яснити законодавчі вимоги та доступні стимули.
В рамках акції «Жінки, знайте свої права» інформуємо про топ-10 порушень прав жінок сучасності.
1.Гендерна дискримінація в оплаті праці – жінки отримують нижчу заробітну плату, ніж чоловіки, за аналогічну роботу (гендерний розрив у зарплаті).