Оперативна інформація станом на 06.00 30 листопада 2023 року щодо російського вторгнення

Розпочалася шістсот сорок п’ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по численних цивільних об’єктах нашої держави.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

Обізнаність з дитинства: прилуцькі поліцейські розповіли ліцеїстам, як убезпечитись від шахрайських схем

Розповсюджені схеми шахрайства та як вберегтися від них – на таку тему з учнями Сухополов’янського ліцею спілкувалися поліцейський офіцер громади Юрій Дем’яненко та інспектор сектору ювенальної превенції Яна Гуменна.

Психологічне насильство - це маніпуляції, словесні образи, приниження та шантаж. Кривдник намагається встановити контроль над життям іншої людини та самоствердитись завдяки цьому. Донедавна фрази на кшталт «я знаю, як тобі краще!» та «ти мені винна

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на  навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність»  — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.             Навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» для жінок — це серія навчальних тренінгів для самореалізації та самодопомоги жінкам Чернігівської області, спрямованих на подолання наслідків війни. Підтримати тих, хто хоче налагодити своє життя в умовах війни, розвиватися, залучати фінансування на реалізацію своїх ідей, тим самим економічно зростати та мати змогу допомагати своїй родині та іншим. Навчити жінок запобігати та захищатися від будь-яких проявів насильства чи експлуатації, надати техніки самодопомоги, практичні поради та рекомендації як протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству,  та як не стати потерпілими.             Навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» є безоплатним, та відбувається у межах реалізації проєкту «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF).             До участі запрошуються: -  жінки,  які сьогодні проживають у громадах Чернігівської області; - жінки, які хочуть відкрити власну справу чи залучити нові ресурси на розвиток наявного бізнесу; -  жінки, які хочуть самореалізації та розвитку своїх лідерських якостей; - жінки, які постраждали від домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства, сексуальної експлуатації чи торгівлі людьми; - жінки, які хочуть навчитися запобігати будь-яким проявам насильства у своєму житті, особливо в умовах війни.             Навчання відбуватиметься у форматі офлайн 06 - 08 грудня 2023 року у місті Прилуки, Чернігівської області та включає три тематичних блоки:

Оперативна інформація станом на 06.00 29 листопада 2023 року щодо російського вторгнення

Розпочалася шістсот сорок четверта доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по численних цивільних об’єктах нашої держави.

Завдали збитків довкіллю на понад 150 тисяч гривень: на Прилуччині поліцейські затримали чотири вантажівки з незаконно добутою деревиною

З початку місяця на території Прилуцького району поліцейські викрили чотири факти перевезення лісопродукції без належних документів. Загалом правоохоронці вилучили майже 83 кубометри лісу на понад 150 тисяч гривень.   Співробітники Прилуцького районного відділу поліції зупинили чотири вантажівки з різних районів Чернігівщини, доверху завантажені незаконно добутою деревиною. Двома автівками кермували мешканці Прилуччини, інші двоє — з Корюківської та Семенівської громад.  Під час перевірки документів, водії або надавали поліцейським супровідні документи сумнівної достовірності, або не мали взагалі ніяких. Поліцейські вилучили транспортні засоби з вантажем незаконного походження.  За виявленими фактами слідчі поліції Прилуччини розслідують чотири кримінальні провадження, зокрема:

Поліція закликає громадян сплачувати за товар та послуги в Інтернеті тільки після їх отримання

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Прилуччини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень. Днями до Прилуцького районного відділу поліції звернувся 47-річний мешканець Прилук. На одному із сайтів безкоштовних оголошень чоловік знайшов оголошення про послуги з хромування деталей до автомобіля. Він одразу ж зв’язався з «виконавцем», який попросив перерахувати на банківський рахунок передоплату за послуги. Потерпілий погодився і відправив незнайомцю 1 тисячу гривень. Після отримання коштів зв'язок із шахраєм зник. За цим фактом поліцейські розслідують кримінальне провадження. Тривають слідчо-розшукові дії. Поліція закликає громадян не здійснювати покупок товарів та послуг на сумнівних сайтах та розраховуватися за товар виключно після їх отримання.