Зі Святом Пантелеймона!

9 серпня Православна церква вшановує пам’ять визначного подвижника, великомученика і цілителя Пантелеймона. Сердечно вітаємо всіх віруючим з цим святом. Щиро бажаємо Вам і Вашим близьким заступництва святого Пантелеймона і допомоги Божої у всіх добрих трудах і починаннях! Всім міцного здоров’я, відмінного самопочуття, радості та щастя!

Сухополов’янська громада працює над розробкою Стратегії розвитку Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2022–2027 роки!

06 серпня  2021 року у приміщенні  Великої зали Прилуцької районної  ради  було проведене навчання  з питань  підготовки та розробки Стратегії розвитку Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2022–2027 роки на принципах  залучення громадськості за участю експерта з розробки Стратегій для територіальних громад та  членів робочої групи у складі: Сухополов’янського сільського голови Дениса Росовського як голови робочої групи, керівників та спеціалістів структурних підрозділів сільської ради, установ, організацій  громади, старост старостинських округів та депутатів сільської ради. Експерт  детально зупинилася на кожному з етапів  розробки Стратегії та наголосила на необхідності й важливості розроблення кожною з новоутворених територіальних громад   відповідної Стратегії розвитку, основні позиції якої б відображали Державну стратегію регіонального розвитку. Учасники навчання отримали вичерпні відповіді на питання щодо  тематики  розробки проектних ідей,  їх дієвості  та подальшої реалізації. Кожен з членів робочої групи мав змогу озвучити  основні проблемні  питання громади та запропонувати шляхи їх вирішення, зокрема це подолання безробіття  шляхом утворення нових робочих місць у громаді, ремонт доріг, вуличне освітлення населених пунктів громади, забезпечення населення  якісною питною водою, якісним наданням освітніх та медичних послуг, якісним мобільним зв’язком та Інтернетом тощо. Заступник голови робочої групи Андроніка Тарасенко  звернула увагу присутніх на необхідність взяття участі в міжнародних проектах і програмах, які дозволять залучати кошти для розвитку громади. Наголосила на  тому, що Сухополов’янська сільська рада має вже досвід участі в програмах  і навіть перемоги. Андроніка Тарасенко звернула увагу присутніх про те, що на даний час наша громада є учасником міжмуніципального партнерства спільно з  Ніжинською міською радою у Програмі USAID „Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)” щодо розробки туристичного маршруту в Густинський Свято-Троїцький  монастир та с.Замістя. Про участь  у проектах Сухополов’янської громади  проінформувала головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Валентина Заєць, яка зазначила, що за результатами Всеукраїнського конкурсу  Благодійний фонд „МХП – Громаді” в числі інших  93 ініціатив переможцем було  обрано  проєкт Сухополов’янської громади  - Вуличне освітлення в селі Канівщина (Канівщинський старостинський округ);  за результатами  участі в  Програмі БО «БФ «Карітас-Київ» 2 мешканці с.Переволочна протягом 3 місяців будуть отримувати  заробітну плату  за рахунок  Благодійного фонду. Посадовці відділу економіки та інвестицій сільської ради щоденно проводять моніторинг  оголошених проектів та програм. Члени робочої групи затвердили план та графік розробки Стратегії. Навчання пройшло  конструктивно, інформативно та змістовно.

До відома зацікавлених осіб!

 Сухополов’янська сільська рада повідомляє, що в регіоні реалізується обласна Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки (далі - Програма), затверджена рішенням двадцять п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання від 28 жовтня 2020 року № 41-25/VII. Її метою є стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, створення сприятливого бізнес-середовища шляхом консолідації зусиль місцевих органів влади, суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, об’єднань підприємців, бізнес-асоціацій тощо задля підвищення добробуту населення області.

Поблизу с.Манжосівка на трасі Н-07 почали укладати асфальтобетон

На трасі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосівка, що на території  Сухополов’янської громади (Дідовецький старостинський округ)    почали укладати асфальтобетон. Протяжність ділянки — 3,9 км. Раніше тут була стара бетонна дорога.

Відбулося спільне засідання виконавчого комітету з постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства

04 серпня відбулося спільне засідання виконавчого комітету з постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства. На  розгляд виконкому вносилося  30  питань.

Участь у ХV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорових колективів «Серпневий заспів - 2021»

З 30 липня до 1 серпня у м. Чорноморськ наш край  на ХV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорових колективів «Серпневий заспів - 2021» представляли Народний аматорський хоровий колектив працівників культури (кер. Луценко Ірина), Народний аматорський вокальний ансамбль «Берегиня» (кер. Кисляков Ростислав) та Народний аматорський вокальний ансамбль «Феєрія» (кер. Куриленко Володимир). Вразила і географія учасників. На фестиваль з’їхалися колективи із Вінниччини, Одещини, Київщини, Львівщини, Черкащини, Тернопільщини та Чернігівщини.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Садиба Киселів–Костомарових

У садибі Киселів тривалий час проживав видатний історик, письменник, етнограф, фольклорист і публіцист М. І. Костомаров. Уперше він приїхав до Дідівців у квітні 1874 року на запрошення своєї майбутньої дружини Аліни Крагельської, на той час уже вдови Марка Дмитровича Киселя, а в 1975 році тут же вони й повінчалися. Дідівці додали чимало світлих тонів життю Миколи Івановича в останні його десять років. Звідси він повертався до Петербурга, зцілений душею й тілом. Дідівський період творчості М. Костомарова був найплодотворнішим. Тут Микола Іванович проводив багато часу, відпочивав і працював над своїми творами «Автобіографія», «Руїна», «Елліни Тавріди», «Мазепа», монографією про імператрицю Аліну Іванівну та рядом інших праць. У дідівській садибі Костомаров приймав гостей, серед яких Д. Мордовець, К. Юнге, В. Горленко. #листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #дідівці

90-річчя в ОТГ!

01 серпня 2021 року своє 90-річчя святкувала жителька с.Валки Марченко  Євдокія  Кузьмівна. З нагоди цієї дати  ювілярка приймала щирі вітання від Сухополов’янського сільського  голови  Дениса Росовського  та старости  Валківського старостинського округу №19 Антоніни Нестеренко, які бажали їй міцного здоров’я, родинного затишку та  довгих  років життя. Гості  подарували  їй  квіти, солодкий подарунок та на згадку теплу ковдру.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Миколаївська церква (маєток Рахманових-Волконських, XIX ст.)

Прилуцьке село Білорічиця відоме десь з 1600-го року. Щоправда до 1945-го воно звалося Вейсбахівка – певно що від прізвища одного з власників, російського генерала від кавалерії, київського генерал-губернатора Йогана-Бернгара Вейсбаха. Пізніше ці землі перейшли до офіцера Ізмайлівського полку О. Гампфа. Завдячуючи наступному власнику село входить до списку шевченківських місць. Поет побував тут в 1844-му, дорогою з Качанівки, куди він їздив по гроші Тарновського за портрет Миколи Рєпніна. В ті роки маєток у Вейсбахівці належить петербурзькому полковнику Івану Корбе, теж знайомцю й до певної міри спонсору Шевченка. В маєтку Тараса Григоровича вже чекає ще кілька приятелів, зокрема – Яків де Бальмен. Більше ніж чітку уяву про те, як вся компанія проводила час, дає колективний лист до Миколи Маркевича, підписаний і Шевченком: Ми, по милости Господней, гетьман, повеліваємо вам — деркач в сраку! — щоб ви — генеральний обозний! — прибули до нас сьогодня, коли можно, а не то завтра — у Безбуховку — до гетьмана. Т. Шевченко, рукою власною Полковник компанійський — Корба. Января 22-го дня, року 1844-го. Всередині палац і флігель розписував художник В.М.Соколов, товариш О.Ягна по навчанню. Зберігся в Білорічиці лише флігель, в якому зараз відкрито церкву. Талановитих художників тут і поховано. Раніше були і склепи, але за часів Радянської влади все це знищено. В саду Рахманових серед яблунь і груш була збудована дерев'яна церква. Біля церкви була капличка, в якій жив служитель і охоронець церкви. На північ від маєтку був посаджений парк: сосни, берези, верби, серед яких багато галявин. На галявинах влаштовували гуляння. Парк зберігся і донині. Працею багатьох людей були викопані (вручну) два штучні ставки. А посередині ставка Ревня насипано два острови, на яких посаджено дерева. Славився маєток Рахманових і великою бібліотекою. Кожного року в селі влаштовувалися ярмарки. Чимало переказів і легенд пов'язані з Білорічицею. А скільки неповторних скарбів уже ніколи не зможемо ні побачити, ні почути! То ж, поки не пізно, поки є час, відроджуймо свою історію, дбаймо про скарби нашого краю. #листівкагромади #туризм #прилуччина

З Днем пророка Іллі!

Сердечно вітаємо віруючих жителів громади з православним святом Пророка Іллі! Нехай у Ваших домівках завжди витає аромат хліба, запах щастя та веселий сміх друзів. Бажаємо багато сонця, яке зігріє Ваші душі, наповнить серця любов'ю, вірою, щирістю і добром. З Ільїним днем!