Продовжуються роботи з підсипки автомобільних доріг місцевого значення

На території Сухополов’янської сільської ради продовжується проведення робіт з підсипки автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які перебувають на балансі Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації. Так, завдяки підтримки голови ФГ «Промінь» Анатолія Крила, голови ФГ «Світанок» Миколи Крила, АФ «Миколаївка», ТОВ "ШБУ-77", небайдужих жителів Погребівського старостинського округу Володимира Макогона, Віталія Мазая, В’ячеслава Сороки здійснена висипка доріг Миколаївка-Погреби-Н07 та Погреби-Боротьба-Білорічиця.

НЕ ПАЛІТЬ!!!

Спалювання рослинних залишків на городах – звична справа для господарів восени. Та за цим, здавалося б, безневинним заняттям, насправді чимало шкоди і людям, і природі. Але,на превеликий жаль, українці рідко звертають на це увагу. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя, то ви можете, керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, на законних правах боротися із паліями. Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. До того ж, використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів. Замисліться, яку шкоду наносимо довкіллю спалюючи листя, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Вітаємо наших чемпіонів!

Командний чемпіонат України з легкоатлетичних естафет серед дорослих, молоді, юніорів та старших юнаків відбувся 09 вересня в місті Києві на стадіоні «Олімпійський». За команду Чернігівської області взяли участь троє учнів КЗ ДЮСШ Сухополов'янської ОТГ. Чемпіонами України стали Чобану Єлизавета та Овсякова Василина в естафетному бігу 4*800 метрів в юнацькій віковій групі. Також добре виступив Коковін Андрій, який в цій же естафеті виборов високе 5 місце. Хороший подарунок до Дня фізичної культури та спорту України подарували вихованці всьому тренерському колективу школи!

95-річчя в ОТГ!

13 вересня своє  95-річчя святкує  ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій, житель с.Полова  Михайло Михайлович Галіч. Цього дня вітали ювіляра  Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський, директор  територіального  центру соціального обслуговування Сухополов'янської сільської ради Оксана Веремієнко, виконавчий директор ТОВ «Прилуцький хлібодар»  Сергій Козиний  та голова первинної ветеранської організації адміністративного центру громади – с.Сухополова  Петро Середа та бажали йому міцного-міцного  здоров’я, довголіття, родинного тепла та турботи, позитивних емоцій і щоб доля дарувала більше приводів для свят. Гості вручили  Михайлу Михайловичу  матеріальне заохочення та солодкі смаколики.

Велопробіг до Маціївки!

Сьогодні в Україні відзначається День фізичної культури і спорту! Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності. Саме тому у цей день найактивніші працівники адміністративного центру громади здійснили велопробіг і започаткували новий туристичний маршрут на велосипедах «Прилуки-Маціївка» протяжністю 11 км. Метою такої подорожі стало прагнення відкрити невідомі пересічним громадянам місця Маціївки з незайманою природою, традиційним українським колоритом і, звісно, еко-пасікою «Диво-мед». Після велопробігу, працівники громади знайомилися із соснами Мірюти, бджолиним життям, лежали в «Апі-будинку», ліпили вироби з глини, створювали власноруч свічки з воску, долали «Маціївські карпати», а ще куштували варення з бузини, трав'яний чай та нікому не відому до цього часу страву «Борщ з малиною». Повірте, від подорожі емоції зашкалюють. Виявляється, справжній відпочинок зовсім поряд. Маціївка – дивовижна. Усім рекомендуємо. Щиро дякуємо голові ГО «Бджолярі Прилуччини» Тетяні Жилкіній за надану можливість побути в ролі еко-туристів.

Вітаємо з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України!

Сухополов’янська територіальна громада  щиро вітає працівників  нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України з професійним святом, яке щорічно відзначають в Україні у другу неділю вересня. Напередодні свята, 10 вересня, Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський  особисто привітав  трудові  колективи СО «Укрнафта Буріння»  ПАТ «Укрнафта», НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», СП «Каштан Петролеум ЛТД» та  трудовий колектив Прилуцького відділення ГУ АТ «Чернігівгаз» почесними  грамотами за сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальність, вагомі трудові здобутки, забезпечення безаварійної  та надійної експлуатації систем нафто та газопостачання, значний внесок  в соціально-економічний розвиток Сухополов’янської громади  та з нагоди Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. Кожен колектив до свята отримав солодкі подарунки.

За зловживання статусом безробітного доведеться відповідати

У службі зайнятості запевняють: безробітним доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вони перебували на обліку в службі зайнятості, отримували допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працювали, виконували роботу, надавали послуги за цивільно-правовими договорами, займалися підприємницькою діяльністю, отримували соціальні виплати.

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради

8 вересня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради. На порядок денний вносилося питання щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції на території Сухополов’янської сільської ради. За результатами проведеного засідання комісією прийнято відповідне протокольне рішення. Засідання пройшло під головуванням Дениса Росовського – Сухополов’янського сільського голови, голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради.

Перехід школи на альтернативний вид палива

Ураховуючи пріоритетність переходу на альтернативні види палива  та з  метою якісної, своєчасної підготовки до нового опалювального сезону 2021-2022 років в котельні Валківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів встановлені  два опалювальні твердопаливні котли Gefest – Profi потужністю 60 кВт. Виносимо подяку Благодійному фонду „Разом з Кернел” та СТОВ „ДРУЖБА- НОВА” за  фінансову підтримку у розмірі 219,7 тис. гривень на придбання та встановлення котлів.

До школи з новими портфелями від ТОВ «Наташа-Агро»!

Ось і пролунав перший дзвоник на всіх шкільних подвір’ях. Розпочався черговий навчальний рік, який, будемо сподіватися, подарує дітям багато знань, цікавих пригод, незабутніх вражень та теплого спілкування. Як і кожного року, День знань для колективу ТОВ «Наташа-Агро» Українського аграрного холдингу був особливим. Неспроста, адже підприємство посилену увагу завжди приділяє підтримці освітніх закладів. Представники підприємства відвідали школи в усіх населених пунктах, де присутнє товариство. Побували не просто так, а з почесною місією – привітати учнів та віддати цінні подарунки тим, хто переступив через шкільний поріг уперше. Уже багато років поспіль у ТОВ «Наташа-Агро» діє програма, відповідно до якої з нагоди 1 Вересня першокласникам вручають портфелі, необхідними для навчання канцтоварами. Цьогоріч пощастило отримати такі дарунки від Українського аграрного холдингу багатьом учням. Як слушно зауважили батьки, школярики повністю забезпечені на весь навчальний рік. Приємно, що високо оцінили і якість ранців, адже вони з ортопедичними спинками, водонепроникні, зі світловідбиваючими елементами, зі зручними кишеньками. Моделі різняться кольорами для хлопчиків і дівчаток. Та головне, що ранці сподобалися першачкам. Вони уважно роздивлялися деталі, досліджували вміст. Відчували в той момент себе такими важливими й дорослими, як ніколи доти. Зі свого боку, керівництво ТОВ «Наташа-Агро» покладає великі надії на підростаюче покоління – майбутнє української нації. Є сподівання, що запрограмовані на успіх портфелі обов’язково допоможуть у навчанні школярикам. Нехай щастить! За інформацією ТОВ «Наташа-Агро».