«Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі»

«Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі»

26 квітня в Україні відзначають 35-ті роковини з дня Чорнобильської катастрофи. Цю аварію вважають найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і постраждалих людей, так і за економічними збитками. З цієї нагоди у стінах КЗ «Центр культури та дозвілля» Сухополов’янської сільської ради відбулося тематичне зібрання приурочене 35-й річниці Чорнобильської трагедії «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі». У заході прийняли участь – сільський голова Денис Росовський, голова Прилуцького міськрайонного добровільного товариства спілки «Чорнобиль» Юрія Буконкін, заступник голови Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86», голови Чернігівського обласного відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» Олег Ребров, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та вдова померлого. За мужність, героїзм, самовіддані дії та високопрофесійне виконання службового обов'язку, активну участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Почесною грамотою Сухополов’янської сільської ради нагороджено: 1. БАБАКА Ігоря Михайловича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члена Прилуцького міськрайонного добровільного товариства Спілка «Чорнобиль», жителя с. Манжосівка; 2. ЗАДНІЧЕНКА Олексія Петровича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члена Прилуцького міськрайонного добровільного товариства Спілка «Чорнобиль», жителя с. Заїзд. 3. КУЛІША Михайла Петровича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члена Прилуцького міськрайонного добровільного товариства Спілка «Чорнобиль», жителя с. Заїзд. 4. КРИЛО Олександра Івановича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члена Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «ЧОРНОБИЛЬ-86», жителя с. Сухополова. 5. РЕБРОВА Олега Олексійовича - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, голову Чернігівського обласного відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «ЧОРНОБИЛЬ-86», жителя с. Замостя. Також Почесною грамотою Сухополов’янської сільської ради у зв'язку з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи нагороджено: ЛИСЕНКО Ніну Петрівну – вдову учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, жительку с. Манжосівка. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих чорнобильців, що вже пішли з життя. Після заходу учасники зібрання прийняли участь у покладанні квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у с. Манжосівка. Висловлюємо слова безмежної вдячності учасникам ліквідації аварії за мужність і героїзм, виявлені під час приборкання реактора на ЧАЕС. Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою та світла пам’ять тим, хто поклав своє життя в боротьбі з невидимим ворогом – радіацією. Від душі бажаємо кожному з ліквідаторів міцного здоров’я, благополуччя, достатку у родинах, довгих та щасливих років життя.

З Вербною неділею!!!

З Вербною неділею!!!

Шановні жителі громади, сердечно вітаємо Вас з Вербною Неділею! Бажаємо, щоб міцні гілочки верби наповнили Вас силами, здоров'ям і бадьорістю, Ваш будинок – достатком, щастям і радістю, а Ваше життя – благом, любов'ю і доброю надією. Нехай у Вербну Неділю підуть всі печалі та негаразди, нехай зникнуть з життя образи, нехай стане чистою і світлою душа, нехай буде добрим світ навколо, нехай Бог пошле міцне здоров'я і вірне щастя.

Екологічна акція «Чисте довкілля» триває!

Екологічна акція «Чисте довкілля» триває!

Сьогодні працівники адміністративного центру Сухополов'янської ОТГ за участі робітників КП "Арт-С" здійснили прибирання сміття узбіччя автодороги Т2524 протяжністю понад 6 км від траси Н07 Київ-Суми-Юнаківка у Ічнянському напрямку. Результат не забарився: до обіду цілий сміттєвоз був повний-повнісінький всілякого непотребу. Дуже просимо жителів та гостей громади не викидати сміття на узбіччі автодороги, не залишати його після автоперегонів біля села Ярова Білещина та катання на кульках, не перетворювати наше навколишнє середовище на суцільний смітник. Впевнені, що спільними зусиллями та завдяки свідомим громадянам, ми зможемо відійти від негативної практики поводження зі сміттям, а наші дороги стануть чистішими!

ВІДБУЛАСЯ  7 (ПОЗАЧЕРГОВА) СЕСІЯ

ВІДБУЛАСЯ 7 (ПОЗАЧЕРГОВА) СЕСІЯ

21 квітня   відбулося  пленарне засідання 7 (позачергової) сесії  8 скликання  Сухополов’янської сільської ради, на розгляд якого вносилося 84 питання.

Придбали сміттєвоз!!!

Придбали сміттєвоз!!!

Для потреб Сухополов'янської громади за кошти місцевого бюджету за 1,8 млн. грн. придбали новий сміттєвоз із заднім завантаженням марки АТ-4021 на шасі DAYUN CGC1120 (сміттєвоз-С). Сучасна спецтехніка призначена для механізованого завантаження, ущільнення, транспортування, а також механізованого розвантаження твердих побутових відходів (ТПВ) в місцях утилізації. Сміття може завантажуватися з євроконтейнерів об’ємом 0,06 – 1,1 м за допомогою маніпулятора або ручним способом безпосередньо в приймальний бункер сміттєвоза. Робота пресу механізму доступна в автоматичному, напівавтоматичному або ручному режимах, оператор самостійно вибирає її залежно від ситуації при навантаженні. Коефіцієнт ущільнення відходів досягає 7. Приймальний бункер сміттєвоза зварений роботом і відрізняється особливо міцною конструкцією за рахунок використання зносостійкого металу імпортного виробництва. Всі елементи системи розташовані поза завантажувального кузова, що запобігає забрудненню і забезпечує швидкий доступ при обслуговуванні і діагностиці. У базову комплектацію сміттєвоза входить підйомний механізм для підйому євроконтейнерів від 60 до 1100 л, а також камера заднього виду з монітором, встановлена ??в кабіні автомобіля. Підприємство-виробник ПП "Виробничо-комерційне підприємство "АЛЬФАТЕКС" м. Кременчук Полтавської області. Придбання нового сміттєвоза допоможе налагодити ефективну систему поводження з твердими побутовими відходами, сприятиме покращенню санітарно-екологічного стану на території Сухополов'янської громади.

Екологічна акція «Чисте довкілля» триває!

Екологічна акція «Чисте довкілля» триває!

На минулому тижні в Сухополов'янській ОТГ висаджували дерева. Працівниками громади було висаджено 699 хвойних, фруктових дере та кущів. А цього тижня в рамках акції ми прибирали узбіччя доріг. Працівники адміністративного центру Сухополов'янської ОТГ за участі робітників КП "Арт-С" здійснили прибирання сміття узбіччя автодороги Прилуки-Сергіївка на території Малківського старостинського округу від залізничного переїзду до кладовища Новий Побут. А працівники Заїздського старостинського округу прибирали ділянку дороги Р-67 Чернігів- Ніжин- Прилуки- Пирятин біля села Заїзд. На цих ділянках доріг прибирання проводяться, і не раз … та мабуть, така вже ми «культурна» нація, що з вікон транспорту можемо викинути що заманеться. Людина, яка хоч раз у житті прибирала сміття узбіччя автодороги, ніколи не викине навіть обгортку із цукерки... Прибрана територія приємно радує погляд, обабіч дороги зеленіє молода травичка, ніби дякує за чисті узбіччя. Сухополов'янська ОТГ просить мешканців і гостей шанувати працю тих, хто дбає про навколишнє середовище і закликає всіх небайдужих земляків долучатися до корисних справ, дбаючи про екологію та чисте довкілля! Адже, чисте довкілля - чисте сумління. Пам‘ятаймо: чисто не там , де прибирають, а там, де не смітять!

Допомога закладам охорони здоров'я первинної ланки!

Допомога закладам охорони здоров'я первинної ланки!

Сухополов’янська ОТГ за підтримки агроформувань продовжує роботу щодо забезпечення ліками першої необхідності та засобами індивідуального захисту закладів охорони здоров’я первинної медичної допомоги. Сухополов’янським сільським головою Денисом Росовським вручені ліки медичним працівникам фельдшерських пунктів сіл Заїзд, Петрівське, Малківка, Канівщина та Пологи. Щиро вдячні за підтримку та надану благодійну допомогу на придбання найнеобхідніших ліків директору ТОВ «Агрікор - Холдинг» Роману Мельнику, директору ТОВ "Ресурс-Агро" Миколі Марусенку та директору ТОВ "АГРОКІМ" Віталію Лановлюку.

ПОКАЗНИК ПОЖЕЖ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ ЧЕРНІГІВЩИНИ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ – 107

ПОКАЗНИК ПОЖЕЖ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ ЧЕРНІГІВЩИНИ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ – 107

За інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області упродовж минулого тижня вогнеборцями ліквідовано 107 пожеж в природних екологічних системах. У зв’язку з цим, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре звертається до громадян та закликає утриматися від паління сухого листя і трави та нагадує про існуючі заборони випалювання сухої рослинності. Дотримуватись правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем слід також під час перебування у лісових масивах, на відкритих територіях та біля торфовищ, оскільки саме там існує велика загроза розповсюдження вогню на прилеглі території. Також інформуємо, що на виконання Плану спільних заходів щодо забезпечення охорони навколишнього природного середовища і контролю за використанням природних ресурсів на території Чернігівської області в 2021 році інспекторами проводяться спільні перевірки щодо недопущення випалювання стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою та водно-болотною рослинністю, іншої природної рослинності або її залишків та дотримання вимог пожежної безпеки у лісах. Заходи з удосконалення організації охорони лісів від вогневих загорань, попередження пожеж сухої рослинності здійснюються у співпраці з місцевими органами влади, лісовими господарствами області, підрозділами ДСНС та поліції. Так, з початку року інспекційним складом вже проведено 16 заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохорнного законодавства, зокрема, з протидії виникненню пожеж. До адміністративної відповідальності притягнуто 8 осіб на суму більше ніж 28 000 гривень. До відома: порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається штрафом для громадян від 1530 гривень до 4590 гривень; - знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штрафом від 4590 гривень до 15300 гривень; - самовільне випалювання стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без відповідного дозволу або з порушенням умов такого дозволу, - штрафом від 3060 гривень до 6120 гривень. Штраф на суму від 6120 гривень до 12240 гривень передбачений за ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. За матеріалами сайту Держекоінспекції у Чернігівській області

Штучні квіти на могилах!!!

Штучні квіти на могилах!!!

Наближається одне з найбільших церковних свят — Великдень, а разом із ним і впорядкування могил на цвинтарі. Більшість наших мешканців ОТГ вшановує пам’ять рідних — штучними квітами. Але варто задуматись, чи дійсно в цьому є необхідність? Адже щорічно після втрати презентабельного вигляду люди масово викидають штучні квіти та вінки біля кладовищ, картина не із приємних, гидко дивитися. Та більше, усе сміття пізніше піддається спалюванню самими ж мешканцями, а це ще більш непоправна шкода для здоров'я людей. Варто усвідомити та зрозуміти: таке масове використання штучних квітів загрожує екологічною катастрофою! Утилізувати поминальні символи майже неможливо, розкладається такий штучний матеріал надзвичайно довго. А як стверджують екологи, під час їх спалювання у повітря викидається діоксин та інші небезпечні токсичні речовини, котрі несуть загрозу для здоров’я людини. Крім того, такі викиди спричиняють виникнення онкологічних захворювань. Розуміючи таку шкідливість пластикових квітів і вінків, у європейських країнах вже давно заборонене їхнє використання. До того ж, священники закликають — не нести штучні символи на могили, бо вони не мають жодного церковного обґрунтування. Слід розуміти, що для померлих найдоречнішою є щира молитва про них, а також живі квіти – як символ вічного життя. Величезне прохання до жителів Сухополов'янської ОТГ, будьте свідомими людьми і дбайте про екологію нашої громади! Адже довкілля це Ваш дім! Не несіть пластик на могили!