Шановні громадяни, керівники агроформувань громади, пам’ятайте!

Шановні громадяни, керівники агроформувань громади, пам’ятайте!

Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу. Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина. Нагадуємо, що статтею 245 «Кримінального кодексу України» знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. Статтею 194-1 «Кримінального кодексу України "Умисне пошкодження або руйнування об'єктів електроенергетики", якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або спричинило небезпеку для життя людей, - карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо Ви бачите, як інші палять листя, траву чи пожнивні рештки – поясніть, чому це не слід робити.

Відбулася 11 (позачергова) сесія

Відбулася 11 (позачергова) сесія

  11 серпня   відбулося  пленарне засідання 11 (позачергової) сесії  8 скликання  Сухополов’янської сільської ради, на розгляд якого вносилося  108  питань.

Дякуємо за рекострукцію пам'ятника!

Дякуємо за рекострукцію пам'ятника!

Сухополов'янська ОТГ сердечно дякує голові Благодійного фонду "Кернел" Ігорю Потоцькому та директору СТОВ "Дружба-Нова" Ігорю Макусі за фінансування придбання облицювальної плитки для реконструкцію пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в с. Охіньки. Особлива подяка за проведення ремонтних робіт місцевим жителям Яровенку Миколі та Яцуну Сергію.

Зі Святом Пантелеймона!

Зі Святом Пантелеймона!

9 серпня Православна церква вшановує пам’ять визначного подвижника, великомученика і цілителя Пантелеймона. Сердечно вітаємо всіх віруючим з цим святом. Щиро бажаємо Вам і Вашим близьким заступництва святого Пантелеймона і допомоги Божої у всіх добрих трудах і починаннях! Всім міцного здоров’я, відмінного самопочуття, радості та щастя!

Сухополов’янська громада працює  над   розробкою Стратегії розвитку Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2022–2027 роки!

Сухополов’янська громада працює над розробкою Стратегії розвитку Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2022–2027 роки!

06 серпня  2021 року у приміщенні  Великої зали Прилуцької районної  ради  було проведене навчання  з питань  підготовки та розробки Стратегії розвитку Сухополов’янської сільської територіальної громади на 2022–2027 роки на принципах  залучення громадськості за участю експерта з розробки Стратегій для територіальних громад та  членів робочої групи у складі: Сухополов’янського сільського голови Дениса Росовського як голови робочої групи, керівників та спеціалістів структурних підрозділів сільської ради, установ, організацій  громади, старост старостинських округів та депутатів сільської ради. Експерт  детально зупинилася на кожному з етапів  розробки Стратегії та наголосила на необхідності й важливості розроблення кожною з новоутворених територіальних громад   відповідної Стратегії розвитку, основні позиції якої б відображали Державну стратегію регіонального розвитку. Учасники навчання отримали вичерпні відповіді на питання щодо  тематики  розробки проектних ідей,  їх дієвості  та подальшої реалізації. Кожен з членів робочої групи мав змогу озвучити  основні проблемні  питання громади та запропонувати шляхи їх вирішення, зокрема це подолання безробіття  шляхом утворення нових робочих місць у громаді, ремонт доріг, вуличне освітлення населених пунктів громади, забезпечення населення  якісною питною водою, якісним наданням освітніх та медичних послуг, якісним мобільним зв’язком та Інтернетом тощо. Заступник голови робочої групи Андроніка Тарасенко  звернула увагу присутніх на необхідність взяття участі в міжнародних проектах і програмах, які дозволять залучати кошти для розвитку громади. Наголосила на  тому, що Сухополов’янська сільська рада має вже досвід участі в програмах  і навіть перемоги. Андроніка Тарасенко звернула увагу присутніх про те, що на даний час наша громада є учасником міжмуніципального партнерства спільно з  Ніжинською міською радою у Програмі USAID „Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)” щодо розробки туристичного маршруту в Густинський Свято-Троїцький  монастир та с.Замістя. Про участь  у проектах Сухополов’янської громади  проінформувала головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Валентина Заєць, яка зазначила, що за результатами Всеукраїнського конкурсу  Благодійний фонд „МХП – Громаді” в числі інших  93 ініціатив переможцем було  обрано  проєкт Сухополов’янської громади  - Вуличне освітлення в селі Канівщина (Канівщинський старостинський округ);  за результатами  участі в  Програмі БО «БФ «Карітас-Київ» 2 мешканці с.Переволочна протягом 3 місяців будуть отримувати  заробітну плату  за рахунок  Благодійного фонду. Посадовці відділу економіки та інвестицій сільської ради щоденно проводять моніторинг  оголошених проектів та програм. Члени робочої групи затвердили план та графік розробки Стратегії. Навчання пройшло  конструктивно, інформативно та змістовно.

До відома зацікавлених осіб!

До відома зацікавлених осіб!

 Сухополов’янська сільська рада повідомляє, що в регіоні реалізується обласна Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки (далі - Програма), затверджена рішенням двадцять п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання від 28 жовтня 2020 року № 41-25/VII. Її метою є стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, створення сприятливого бізнес-середовища шляхом консолідації зусиль місцевих органів влади, суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, об’єднань підприємців, бізнес-асоціацій тощо задля підвищення добробуту населення області.

Поблизу с.Манжосівка на трасі Н-07 почали  укладати асфальтобетон

Поблизу с.Манжосівка на трасі Н-07 почали укладати асфальтобетон

На трасі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосівка, що на території  Сухополов’янської громади (Дідовецький старостинський округ)    почали укладати асфальтобетон. Протяжність ділянки — 3,9 км. Раніше тут була стара бетонна дорога.

Відбулося  спільне засідання виконавчого комітету з постійною  комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства

Відбулося спільне засідання виконавчого комітету з постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства

04 серпня відбулося спільне засідання виконавчого комітету з постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства. На  розгляд виконкому вносилося  30  питань.

Участь у  ХV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорових колективів «Серпневий заспів - 2021»

Участь у ХV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорових колективів «Серпневий заспів - 2021»

З 30 липня до 1 серпня у м. Чорноморськ наш край  на ХV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорових колективів «Серпневий заспів - 2021» представляли Народний аматорський хоровий колектив працівників культури (кер. Луценко Ірина), Народний аматорський вокальний ансамбль «Берегиня» (кер. Кисляков Ростислав) та Народний аматорський вокальний ансамбль «Феєрія» (кер. Куриленко Володимир). Вразила і географія учасників. На фестиваль з’їхалися колективи із Вінниччини, Одещини, Київщини, Львівщини, Черкащини, Тернопільщини та Чернігівщини.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Садиба Киселів–Костомарових

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Садиба Киселів–Костомарових

У садибі Киселів тривалий час проживав видатний історик, письменник, етнограф, фольклорист і публіцист М. І. Костомаров. Уперше він приїхав до Дідівців у квітні 1874 року на запрошення своєї майбутньої дружини Аліни Крагельської, на той час уже вдови Марка Дмитровича Киселя, а в 1975 році тут же вони й повінчалися. Дідівці додали чимало світлих тонів життю Миколи Івановича в останні його десять років. Звідси він повертався до Петербурга, зцілений душею й тілом. Дідівський період творчості М. Костомарова був найплодотворнішим. Тут Микола Іванович проводив багато часу, відпочивав і працював над своїми творами «Автобіографія», «Руїна», «Елліни Тавріди», «Мазепа», монографією про імператрицю Аліну Іванівну та рядом інших праць. У дідівській садибі Костомаров приймав гостей, серед яких Д. Мордовець, К. Юнге, В. Горленко. #листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #дідівці