ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Велика гребля "Гать"

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Велика гребля "Гать"

Можна з упевненістю сказати, що на Прилуччині усі шляхи ведуть в Густиню. Дістатися до неї можна автомобільним шляхом з Прилук чи траси Київ-Суми. А можна пройтися шляхами, де колись ступали великий Тарас Шевченко, Євген Гребінка, єрусалимський патріарх Феофан чи гетьман Сагайдачний. Цими дорогами до святої обителі з’їжджалися люди звідусіль, аби помолитися чи поярмаркувати на славнозвісному Густинському ярмарку. Започаткований ще у XVII ст. ярмарок впродовж кількох століть збирав людей звідусюди на майдан під стінами монастиря. А йшли люди на Густинський ярмарок історичною Гаттю (дамбою), насипаною через Удай ще в 17-му столітті. Нині усі бажаючі можуть пройтися прокладеними містками й історичною Гаттю від Валок і Боршни до Густині.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир!

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир!

Монастирю 19 червня 2000 року виповнилося 400 років. Його заснували 1600 року старець Іосаф з братіями, які прийшли з Києво-Печерської лаври, на відлюдному острові, з усіх боків оточеному водою та густими дрімучими лісами. Гроші на будівництво Троїцької церкви пожертвував гетьман І. Самойлович. Князі Вишневецькі подарували монастирю просторі угіддя. На кінець ХVІІІ ст. монастир процвітав, вважався чи не найбагатшим. Святу обитель називали „другою Лаврою”. Саме в ті часи проходили знамениті Густинські ярмарки. З усіх губерній з’їжджався сюди праведний люд продавати і купувати овець, мед, солодощі, рибу, яблука. Будувались рядами ятки та крамнички – лавки. Були на цих ярмарках цирк, каруселі. Люду збиралося так багато, що з усіх шести криниць вода випивалась і тоді її брали з річки Удаю. Монастир у різні часи відвідували: гетьман Сагайдачний, Осип Бодянський, Григорій Сковорода, Іван Мазепа, на пожертви якого збудована Воскресенська (Мазепинська) церква. Густинський монастир був осередком духовності, мистецтва і ремесел на Лівобережній Україні. У другій половині ХVІІІ ст. він володів 3000 тис. десятинами землі, та більш ніж 3000 кріпаками. У монастирських володіннях випалювали цеглу, виливали дзвони, ткали килими і полотно. На винокурнях робили вино, випікали хліб у пекарнях. Всім відомий і „Густинський літопис”, написаний древнім літописцем. Існувала тоді в монастирі чудова бібліотека, архів та багато інших цікавих та цінних речей. При Катерині ІІ Густинський Свято-Троїцький монастир було ліквідовано, а всі монастирські багатства відібрані. 1845 року у Густиню завітав Т.Г. Шевченко, маючи за мету змалювати архітектурні та історичні пам’ятки монастиря. Працював у Густині Тарас Григорович цілий день. Це було 28 червня 1845 року. Увечері поет з Густині пішов на Прилуки через Боршну. На околиці Валок заходив у шинок Омелька Самійленка, довго відпочивав під Боршенським вітряком. Тут, у Густині, в свій час бували святі Димитрій Ростовський (в миру Д. Туптало), Іоасаф Бєлгородський. Завжди Божа благодать розливається над цим краєм, допомагає відродитися з руїн. Ще одне відродження почалося з лютого 1994 року, а зареєстровано монастир 27 березня 1995 року. Піднялися з руїн і діють Свято-Троїцький собор, Воскресенська, Петропавлівська, Миколаївська церкви, відновлені побутові приміщення, келії ...

Шановні жителі громади!

Шановні жителі громади!

Раді повідомити, що нашу громаду відібрано до участі у 2-му етапі навчальної програми "Кроки для спеціалістів" на тему "Просторове планування та управління природними ресурсами "Програми "U-LEAD з Європою". Працівники громади сумлінно та активно приймали участь у семінарах 1-го етапу. Під час 2-го етапу, який розпочнеться у вересні цього року, громада отримає експертну підтримку від Програми "U-LEAD з Європою". Висловлюємо слова вдячності усім працівникам "U-LEAD з Європою". Сподіваємось на плідну співпрацю.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ!

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ!

Видатним і улюбленим місцем Прилучан є Іллінська гора, з якої простирається чудовий краєвид та видно святі куполи Густині. Ще у 1805 році на честь Святого Іллі тут була зведена церква, богослужіння у якій проводилися до 1944 року. З кінця 1970 року від церкви не залишилося й сліду, вона була поруйнована і розібрана. Сьогодні жителі села рішуче налаштовані відродити церкву і звести новий храм. Нині на місці майбутньої церкви встановлений хрест і проводяться молебні. Приємною несподіванкою для подорожуючих стане зустріч зі скульптурою монаха, витесаною з дерева. Його погляд спрямований у даль, де видніються куполи Густині. На Іллінській горі його встановлено, як данину відродженню духовності на Прилуччині, піднесенню і поширенню християнства взагалі. Традиційною, на Духів день, тобто на Свято Трійці, є хресна хода — з Іллінської гори до Густині через село Валки. #листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #боршна

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 26 липня у Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського обласного центру зайнятості проведено тренінг для безробітних, метою якого є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та сучасного рабства.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці!

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці!

Церква побудована графом Кирилом Розумовським в XVIII ст. Будова дерев'яна на цегляному фундаменті, покрита металом. Покровська церква перша на Прилуччині, що була відкрита після атеїстичної доби в 1990 році.

Реальні справи для Дідівської амбулаторії!

Реальні справи для Дідівської амбулаторії!

16 липня під час виїзного прийому громадян на території Дідовецького старостинського округу до Сухополов’янського сільського голови Дениса Росовського звернулися працівники Дідівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини з проханням придбати пральну машину. Як результат, за сприяння сільського голови та  за спонсорські кошти депутата Чернігівської обласної ради Віталія Лічмана  уже 26 липня працівники  амбулаторії отримали новеньку пральну машину. Висловлюємо слова щирої та глибокої вдячності депутату за надану допомогу. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю на користь жителів Сухополов’янської територіальної громади.

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради

23 липня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сухополов’янської сільської ради.

Засідання обласної архітектурно-містобудівної ради

Засідання обласної архітектурно-містобудівної ради

22 липня Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський, начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури  сільської ради Сергій Проценко, староста Нетяжинського старостинського округу Світлана Федоренко, а також представники Прилуцької, Чернігівської районної державної адміністрації, Сновської міської  та Козелецької селищної територіальної громад  взяли участь у засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради, яке проходило в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації.

Отримано мікрогрант!

Отримано мікрогрант!

В квітні поточного року Сухополов’янською сільською радою подана заявка для участі у Всеукраїнському конкурсі мікрогрантів для розвитку громад „Час діяти, Україно!” від благодійного фонду „МХП – Громаді” за підтримки МХП.