Урочистості до Дня працівників освіти в Сухополов’янській громаді!
У першу неділю жовтня відзначаємо День працівників освіти. Це особлива педагогічна традиція, зігріта теплом осінніх днів і любов'ю до професії. Освіта Сухополов’янської громади сьогодні – це 22 заклади загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти. Це потужна система творчих освітніх осередків зі своїм неповторним індивідуальним обличчям. У кожному з них працюють команди освічених і творчих ентузіастів, які формують емоційний інтелект своїх вихованців, вкладають частку власної душі в кожну дитину. Із професійним святом – Днем працівників освіти вітав педагогічних працівників громади Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський, який щиро подякував учителям за їх непросту, але важливу працю по навчанню та вихованню підростаючого покоління, приймаючи і реалізовуючи нові виклики та реформи освіти. Побажав учителям та їх родинам здоров’я, злагоди, терпіння, наснаги, вдячних та слухняних учнів. Сільський голова Денис Росовський вручив Грамоти та Подяки кращим представникам освітянської галузі: Почесну грамоту Прилуцької районної державної адміністрації за сумлінну працю в ім’я незалежності України, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді та з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників освіти отримала Сич Людмила Олександрівна, учитель української мови та літератури Замістянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Подяку голови Прилуцької районної державної адміністрації отримав Зінченко Анатолій Олексійович, учитель фізики та математики Охіньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти Почесною грамотою Сухополов’янської сільської ради були нагороджені Безгубченко Лариса Григорівна – директор Сухополов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Стінкова Юлія Володимирівна – вихователь Сухополов’янського закладу дошкільної освіти «Радість»; Шульга Валентина Миколаївна – вихователь Дідівського закладу дошкільної освіти «Барвінок»; Подяка голови Сухополов’янської сільської ради була вручена Гладченко Валентині Михайлівні – прибиральниці службових приміщень Заїздської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Калініченко Аллі Вікторівні – учителю початкових класів Лісовосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів; Нюнько Софії Миколаївні – завідуючій господарством Сухополов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
30 вересня – День усиновлення в Україні!
В останній день вересня Україна відзначає День усиновлення - це свято людяності та милосердя, яке не випадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, адже це трагічне і водночас величне християнське свято символізує жіночу мудрість, доброчесність та готовність до самопожертви заради віри. Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський, начальник служби у справах дітей Лариса Грабина, староста Заїздського старостинського округу Ніна Свистун, староста Валківського старостинського округу Антоніна Нестеренко, староста Рудівського старостинського округу Ніна Пашук та староста Замостянського старостинського округу Тетяна Терентій привітали вісім сімей опікунів, які проживають на території громади, та десять дітей, які знайшли своє щастя у люблячих і турботливих родинах. Кожна опікунська сім’я отримала подарунок, а діти – солодощі. Сільський голова, вітаючи кожну з родин з Днем усиновлення, висловив їм найщиріші слова поваги і вдячності за надання можливості кожній дитині зростати і жити в дружній, люблячій родині.
Реагуємо на звернення громадян
У рамках реалізації Державної Програми «Велике будівництво», мета якої – масштабна розбудова якісної інфраструктури України, відбувається капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення Н-07 Київ-Суми-Юнаківка, яка проходить через село Охіньки, що на території Сухополов’янської громади (Охіньківський старостинський округ).
Відбулася 13 сесія Сухополов’янської сільської ради
30 вересня відбулося пленарне засідання 13 сесії 8 скликання Сухополов’янської сільської ради, на розгляд якого вносилося 146 питань.
З Днем Віри, Надії й Любові!
30 вересня 2021 року віруючі відзначають свято Віри, Надії, Любові та Софії. Від щирого серця вітаємо усіх з чим чудовим святом. Нехай святі покровительки завжди оберігають Вас від негараздів і поневірянь. Віра в диво осяває Ваш шлях добрими вчинками, надія в серці не тьмяніє ні на мить, а любов буде відданою супутницею протягом усього життя. Віри Вам, Надії і Любові. Будьте всі щасливі, успішні, здорові!
Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек!
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначається щороку 30 вересня відповідно до Указу Президента України від 14 травня 1998 року, бібліотекарі бібліотечних пунктів Сухополов’янської громади зібралися на професійну зустріч «Бібліотека – душі основа». Бібліотека – це цілий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Особливу атмосферу в наших бібліотеках створюють наші працівники.
Село Густиня – учасник конкурсу «Найгарніше українське село»!
За трасою Суми – Київ повз березовий гайок у глибокому яру, дорогою потрапляємо до Густині. Вперше село згадується під назвою Підмонастирська слобідка в 1791 році. Назва цього села походить від слова «густини» – густого лісу, який ріс тоді на місці села. Село оточене горами, болотами. Густиня по праву пишається пам’яткою минулих століть – Свято – Троїцьким Густинським жіночим монастирем. Святу обитель завжди називали «другою Лаврою». Густиня - колиска дитинства, старовинне село, окраса Удайського краю, релігійна столиця Прилуччини. Тому, безсумнівно саме цей населений пункт учасник конкурсу «Найгарніше українське село», де село-переможець отримає грант від «Made in Ukraine» на розвиток своєї громади у розмірі 100 000 грн. Ми звертаємося до кожного з Вас, кожного жителя громади, кожного гостя, кожного мешканця міста Прилуки і не тільки, не бути байдужим і підтримати наше українське село Густиня Сухополов’янської громади у цьому конкурсі. Голосування триватиме до 25 жовтня. Тож є ще достатньо часу аби залучити друзів, знайомих, родичів та підтримати село. Кожен голос надзвичайно важливий. Для голосування переходьте за посиланням: https://madeinukraine.org/project/vote-village, вибирайте Чернігівську область, Прилуцький район, село Густиня.
ЗЕЛЕНА КРАЇНА ДЛЯ КОЖНОГО З НАС
«Висадити 1 мільярд нових дерев за 3 роки – це цілком реально! У нас є чіткий план, досвід і ресурси. Програма Президента «Зелена країна» – це еко-ініціатива, яка важлива не тільки для нас із вами, але й для майбутніх поколінь. Долучитися до наймасштабнішої висадки дерев в історії України може кожен», – розповів голова Держлісагентства Юрій Болоховець під час прес-конференції, присвяченої старту програми.Держлісагентством і лісівниками Чернігівщини вже зроблені відповідні кроки. Запущено процес створення потужної бази для вирощування якісних сіянців та саджанців дерев. Домовлено з місцевою владою про передачу територій під висадку лісів. Сформовано фінансову модель програми. Створено чітку та детальну «дорожню карту» заліснення для кожного району та громад області.
Продавець… Понад 700 пропозицій від роботодавців у поточному році
Із людьми цієї професії ми зустрічаємось щодня. Продавець – одна з найпоширеніших і водночас найзатребуваніших професій. З початку 2021 року в базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось понад 700 пропозицій роботи за фахом продавець і суміжних з ним. Наразі актуальними є близько півсотні вакансій.
У Сухополов’янській ОТГ мають намір створити Ландшафтний заказник «Охіньківські луки»!
Про це прийняте відповідне рішення 12 (позачергової) сесії 8 скликання Сухополов’янської громади. При в’їзді до села Охіньки, праворуч від дороги «Київ -Суми», по обидва боки колись повноводної, а зараз обмілілої річечки Утка – притоки Удаю, простягаються луки. Ця територія займає площу 7,3539 га, де відповідно і планується створити заказник. На території проектованого заказника наявні лучний та болотний типи рослинності. Частиною заповідника є фрагмент змішаного лісу, який представлений деревостаном із осики, берези, тополі чорної, верби білої. На території заповідника мешкають переважно водоплавні та біляводні птахи. Спостерігається значне різноманіття комах, серед яких зустрічаються і такі види із Червоної книги України як махаон, дозорець-імператор, тощо. Створення ландшафтного заказника місцевого значення «Охіньківські луки» дозволить зберегти цінні природні ландшафти, збільшити рекреаційний потенціал та залишити незайману дивовижну природу нащадкам. Наразі підготовлені та направлені відповідні матеріали до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА. Сподіваємося, що депутати обласної ради з розумінням віднесуться до необхідності утворення об’єкту природно-заповідного фонду і нададуть статус зазначеній території. Щиро вдячні депутату громади В’ячеславу Зінченку за ініціативу у створенні об’єкту.